Zneužití

Zneužití

Podtitul: Léčba následků sexuálního či emočního násilí

Originální název: Ich traue meiner Wahrnehmung

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0601-9

Portál (2014) 978-80-262-0601-9 152

Lidé, kteří byli ve svém dětství vystaveni sexuálnímu nebo emočnímu zneužívání, trpí často ještě po desetiletích následky těchto prožitků. Zneužívání představuje vždy masivní zásah do osobnosti člověka a vede k duševním či tělesným následkům. Dotyční přicházejí do psychoterapie s nejrůznějšími obtížemi – problémy s vlastní identitou, sexuálními obtížemi, psychosomatickými poruchami, depresemi a úzkostmi, závislostí, často též s ohrožením sebevražedným jednáním. Heinz-Peter Röhr opět na pozadí pohádky bratří Grimmů (Allerleirauh) a na četných kazuistikách z vlastní psychoterapeutické praxe fenomén sexuálního a emočního zneužívání popisuje, dává porozumět jeho následkům a ukazuje možnosti léčby a uzdravení. Heinz-Peter Röhr se 25 let zabývá psychoterapií závislostí na odborné klinice v německém Fredeburgu. Je autorem mnoha knih. V Portálu vyšly Narcismus – vnitřní žalář, Hraniční porucha osobnosti, Hysterie – strach z odmítnutí, Závislá porucha osobnosti, Cesty z úzkosti a deprese, Nedostatečný pocit vlastní hodnoty. (Založil/a: Jamesová)

Orbi
  28. 10. 2015, 20:28
Velmi čtivá publikace poukazující na dlouhodobé následky sexuálního či emočního zneužívání. Autor popisuje jednotlivé poruchy (př.: hraniční porucha, vytěsnění, popření, psychogenní bolest). Popisuje i jednotlivé metody používané při léčbě pacientů (př.: EMDR terapie, gestalt terapie, klinická hypnóza, psychodrama, imaginace a další). Kniha je velice srozumitelná a chytla mne hned od začátku. Vřele doporučuji.