Dívka se sněhem ve vlasech

Dívka se sněhem ve vlasech Originální název: Skapar Flickan med snö i håret
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Galatea - 2014
ISBN: 978-80-87910-39-9

Galatea (2014) 978-80-87910-39-9 350

Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna.

Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději.

Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté… (Založil/a: Zdenča22)

Ninni Schulman Ninni Schulman
*02.08.1972

Kanuska
  24. 8. 2014, 19:49
Průměrná severská detektivka. Sloh i příběh mi přišel poněku kostrbatý a předvídatelný. Rozčilovalo mne, že hlavní hrdinka (pokud Magda byla hlavní postava) mi přišla taková nijaká až nudná. Taky mi připadlo, že se autorka snaží napodobit styl C.Läckberg, která píše minimálně o třídu čtivěji. Velký počet postav nevadil, ale neuměla jsem si k žádné vytvořil pozitivní, nebo negativní vztah.
Camile Läckberg umí se stejným počtem stran i postav vytvořit mnohem čtivější a záživnější detektivku, a její postavy působí mnohem živěji, takže příště sáhnu spíše po její knize, než po N.Schulman.
VenDulin85
  23. 10. 2016, 8:56
Příběh zdá se být dobrý, nicméně styl psaní značně iritující, zkoušející trpělivost čtenáře, proto se mi zdá zdejších 84% nadsazených a i proto taky dávám jen 3*. Co mě bralo nejvíc? Okamžiky s podáváním pití- Magdalena zalila čaj a hned se napila (o nějakém luhování nemůže být řeč), to samé s kávou... buďto mají tam na severu plechové huby, nebo prostě autorka používá tyto okamžiky jako berličky v konverzaci postav a bohužel to nepůsobí, protože moje představivost mi říká "nonsense". A takových věcí je tam víc, tohle bylo nejmarkantnější. Bylo tam pár mrazivých chvil, kdy jsem se vžila do napětí v ději, ale jinak jsem opravdu trpěla popisem. Chápu, že každý začátek je těžký a druhá detektivka už bude vypsanější, ale já se do ní hned nepoženu, nechám to nějaký čásek uležet... a jdu na Adlera Olsena :-).
Nikolka001
  12. 6. 2014, 22:48
Skvělé, napínavé, nepředvídatelné. Jsem opravdu nadšená a překvapená. Doporučuji všem milovníkům detektivek. :)
ideal_alien
  11. 2. 2016, 16:31
Prostě napínavá severská detektivka, která vám nedovolí ji ani na moment odložit! Určitě ji všem mohu doporučit!
MMacicekk
  4. 9. 2015, 18:00
Letos jsem přečetla opravdu hodně detektivek, ale tahle mi z nich přišla nejslabší. Chyběl mi větši popis krajiny, místa, kde se to odehrávalo, neuměla jsem se vůbec ponořit hlouběji do příběhu. Jiní seveřané to umějí opravdu lépe. Z větší části souhlasím s Kanuskou, hlavní postava mi taky přišla celkem nudná a ani žádná jiná postava mě více nezaujala. Konec průměrný.
cravatta
  6. 2. 2015, 18:40
Příjemná detektivka s překvapivým závěrem, sfoukla jsem ji skoro jedním dechem. Ale v tomto žánru je mnoho konkurence a rozhodně nepatří mezi nejpovedenější. Jak píše Kanuska, taky mi tam nesedla hlavní postava Magda. Hlavní hrdina by měl čtenáře zaujmout a to se mi s touto postavou opravdu nestalo.
01Baruska
  9. 12. 2015, 16:49
Přestože je to první kniha od autorky tak mě příjemně překvapila, zajímavý příběh i zápletka a nečekané rozuzlení.
Anna52
  24. 3. 2016, 0:58
Pohodová detektivka, výstižná obálka.
Určitě si přečtu Chlapce, který přestal plakat, další díl série.
eveb
  5. 3. 2016, 20:31
Dobrá severská detektivka, úplnou náhodou jsem na ní natrefila tady na CBDB a jsem za to ráda. Celkem napínavá, dobře vtáhla do děje. Celou knihu jste napnutí jak to všechno bude a posledních pár stránek před koncem najednou všechno začalo zapadat do sebe. Určitě doporučuji k přečtení. Už se těším až si přečtu autorčinu další knihu.
baida
  20. 10. 2014, 12:52
Výborná detektivka z malomestskeho prostředí, dobře vystizena atmosféra, dobře se čte.. už se těším na další knihu od této autorky ...
dun
  26. 8. 2014, 12:39
Skvělá a hodně napínavá severská detektivka. Ještě 50 stránek před koncem jsem netušila, jak to všechno dopadne. Případ - násilí na ženách - je reálný, takové věci se bohužel dějí. Těším se na další knihy autorky.
P.S. Musím pochválit nakladatelství Galatea i za obálku, která dokonale doplňuje atmosféru příběhu.