Konspirace

Podtitul: Fakta, teorie, důkazy

Volvox Globator - 2014
ISBN: 978-80-7207-907-0

Volvox Globator (2014) 978-80-7207-907-0 328

Vyberete si jakékoliv století, rok, desetiletí nebo dokonce měsíc. Pokaždé najdete významnou a zdánlivě nespornou událost, která změnila běhlidské historie. A pokaždé se někde najde někdo, kdo bude nahlas pochybovat o oficiální verzi a trvat na tom, že jsme se nikdy nedozvěděli celou pravdu – konspirační teorie tu byly odpočátku civilizace. Byla princezna Diana zavražděna, jak si přes veškerá oficiální popírání myslí většina lidí? Dosáhla skutečně NASA Měsíce, i když se najdou tací, které odchylky na fotografiích vedou k hlasitému vyjadřování pochybností? Bylo u atentátu na prezidenta Kennedyho více střelců? Byly teroristické útoky z 11. září skutečně připraveny tajnými službami v USA? Řídí naše životy tajná vládnoucí elita, která plánuje nové uspořádání světa s cílem vládnout všem? Těžko soudit – úřady mlží a nejistota přetrvává... Přestože by bylo mnohdy přínosné diskutovat o těchto věcech veřejně, bývají záměrně zatlačeny kamsi do „podzemí“. Zájem o konspirační teorie se přitom podle průzkumů a statistik nezmenšuje, naopak – obyčejné lidi přitahují a fascinují. Tato kniha nabízí příležitost k zamyšlení nad některými záhadnými, zvědavost vzbuzujícími, občas děsivými a často šokujícími konspiracemi. (Založil/a: TeJoUsHeK)