Vyšinutí

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Paseka - 2014
ISBN: 978-80-7432-430-7

Paseka (2014) 978-80-7432-430-7 328

Stopy vedou do Stockholmu, na místo temnější než peklo. Dánský kriminalista Thomas Ravnsholdt, přezdívaný Havran, se jen stěží vypořádává se smrtí své ženy, kterou neznámý pachatel brutálně zavraždil v jejich bytě. Je postaven mimo službu, útočiště hledá na staré lodi kotvící na kanálu v kodaňské čtvrti Christianshavn. Z osamělého přežívání jej vytrhne kamarád, když ho požádá o pomoc při pátrání po dívce, jež před několika lety beze stopy zmizela. Vše nasvědčuje tomu, že ji někdo prodal mezinárodnímu zločinci Slavrosovi, muži, který po Evropě vlastní síť nevěstinců. Vyšetřování zavede Havrana do švédské metropole. Nastává závod s časem - a také se sadistickým vrahem, který své oběti vystavuje na vrakovištích a jenž si právě vyhlédl další kořist. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Michael Katz Krefeld Michael Katz Krefeld
*1966

S.monika
  16. 9. 2015, 19:42
Toto bylo moje první "severské" krimi, které jsem četla a jsem na svůj výběr hrdá. Příběh mě pohltil a s napětím jsem převracela každou stránku. Už se těším na další díl!
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 18:44
Kniha se mi ve své podstatě líbila, bavila jsem se, četla se dobře. Jen jsem si ze začátku představovala, že se hlavní dějová linie bude ubírat trochu jiným směrem, takže to mě malinko zklamalo.
MMacicekk
  19. 1. 2016, 16:59
Zklamání. Název knihy slibuje opravdu vyšinutého vraha (který vyšinutý určitě je), ale děj se podle mého názoru točí víceméně jen kolem bordelů a prostitutek. Začátek mě hezky navnadil, ale potom jsem se jen modlila, ať už je konec knihy. Dvojité finále už bylo jen zbytečné natahování.