Zdravě a syrově

Zdravě a syrově

Podtitul: změna je život a dobré jídlo radost

Originální název: Zdravě a syrově
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Eminent - 2014
ISBN: 978-80-7281-477-0

Eminent (2014) 978-80-7281-477-0 208

Výpravná a zasvěcená kniha Zdravě a syrově je o způsobu stravování, který je zároveň životní cestou. Na více než stovce receptů ukazuje směr, kterým se můžete vydat a při němž zjistíte, že vnese do vašeho života nové radosti, zlepší vaše zdraví, zvýší vitalitu a životní energii. Při barevném tvoření vlastních jídel ve vás probudí hravou kreativitu a fantazii.

Radmila Zrůstkováje výtvarnice a návrhářka. O zdravý životní styl se zajímá desítky let a po vlastní mimořádné zdravotní zkušenosti se dlouhodobě s nadšením věnuje raw food stravování. Žije v Okrouhlé u Nového Boru, kde má ateliér a organizuje kurzy syrové stravy a společenské večeře. (Založil/a: Jamesová)

Radmila Zrůstková Radmila Zrůstková

Kočka modrá
  29. 9. 2014, 11:29
Pro mne to byla báječná kniha, protože jsem se o raw food už předtím zajímala. Zahraniční knihy jsou ale postavené na mnohdy nám nedostupných potravinách, ale paní Zrůstková vše vyřešila báječně. Naše známé potraviny, třeba na podzim dýně... apod...přesto jsem se naučila používat něco neznámé a exotické (batáty, avokádo, tahini, tamari), ale třeba i vyrábět mléko z máku, mandlí nebo kokosu, nebo mandlové máslo... Když naprosto pominu vitariánský styl (jakože ten je tady vysvětlen nenásilně a jemně), tak je to kuchařka, která probudí fantazii každého kuchaře, který ještě není mrtvý po pytlíkových polévkách s nepovažuje za vrchol kuchařského umění koláč z kupované strouhanky.