Bez výmluv!

Bez výmluv!

Podtitul: Jak vymazat AŽ, BY, ALE a KDYBY ze slovníku a realizovat to, co opravdu chceme

Originální název: Bez výmluv!
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5009-5

Grada (2014) 978-80-247-5009-5 120

Ať se nám to líbí nebo ne, výmluva coby forma lži hraje v životě člověka určitou roli. Mnozí z nás však dělají velkou chybu, když začnou lži a spolu s nimi i výmluvy zneužívat, to jejich osobní rozvoj brzdí. Jak říká autorka této publikace: „Tolerance k alkoholu je u nás 0 promile, v některých zemích 0,3 promile. Tolerance k výmluvám jako by byla u nás povolena alespoň 1 promile v krvi. Naopak když někdo řekne pravdu tam, kde se přímo nabízí výmluva, většinou to ostatní spíš šokuje.“ Není to zvláštní? Na každé krabičce cigaret najdete varující nápis ministerstva zdravotnictví, že kouření škodí zdraví. Kde ale najdeme varování proti výmluvám? Proč vlastně potřebujeme výmluvy? K čemu nám jsou? Tato kniha byla napsána pro všechny, kdo chtějí dělat v životě víc, než jen hledat důvody, proč něco neudělali. Ukáže vám, jak se vypořádat s tím, co vás vede k tomu, abyste se vymlouvali a vzdali se toho, po čem toužíte. Zjistíte také, zda výmluvy druhých jsou pravda a jak takové výmluvy elegantně odstranit. Dozvíte se, jak změnit škodlivé myšlenkové stereotypy, které vám brání dosáhnout v životě úspěchu, štěstí a zdraví. Odhalíte dva nepřátele úspěchu – lenost a touhu po rychlé odměně. Najdete cesty, jak zlepšit rodinné vztahy a přátelství, jak více věcí dokončit, naučíte se být objektivní a dosahovat efektivněji svých cílů. (Založil/a: Jamesová)