Zlo v Sethanonu

ISBN: 978-80-86939-73-5

Wales (2010) 978-80-86939-73-5 503
Wales (2007) 978-80-86939-15-5 503
United Fans (1997) 80-85892-32-4 525

Závěrečná kniha série Sága Trhlinové války. Díly volně navazují v tomto pořadí: Mág: učedník, Mág: mistr, Stříbrný trn a Zlo v Sethanonu.

Moredhel - Temní elfové - se vydávají na pochod pod vlajkou Murmadama, vůdce, o němž jejich legendy prorokují, že jim přinese vítězství. Po zničení zapomenutého pevnostního města Armengar již nic nemůže zpomalit jejich postup...
Na poslední chvíli organizuje princ Arutha a jeho přátelé odpor, jehož cílem není ani tak Temnotu porazit, jako ji alespoň zpomalit. Protože na to, aby ji porazili, nemají dostatek sil. Snad ale každý den, o který Temné elfy zpomalí, umožní povolat další posily. Zverbovat spojence. Zastrašit jiné protivníky. Navázat nová přátelství a získat nové posily.
Bude to ale stačit?

Gustik5
  30. 6. 2014, 14:06
Až mi bylo líto, že čtu poslední díl... :) Bylo to poutavé a plné nezkrotné autorovy představivosti. Určitě se poohlédnu i po jeho dalších sériích z Midkemie či Kelewanu.
kozel89
  24. 9. 2012, 11:43
Podle mě nejlepší díl celé ságy. Kniha mne od začátku chytla a nepustila. Řekl bych, že je to vůbec nejlepší Feistova kniha a strhující uzavření první ságy. Jezdnoznačně doporučuju.
Methat
  9. 6. 2015, 13:59
Obsahuje spoiler spoiler (Uwaga – tutaj tam spoiľer - po drugé!) Posledná časť z prvej trilógie (u nás tetralógie) zo sveta Mikdemie skončila tak, ako skončila, no sám som sa do konca nehnal, pretože ma príbeh celkovo dosť nudil. Vedel som, že hrdinovia, ako ich podáva Feist sú nesmrteľní, a tak som sa nemusel báť ani o jedného z nich. Veľkú mieru pozornosti dostane opäť Jimmy (so svojím priateľom Locklearom, ktorý hrá zase prvé husle v ďalšom buď knižnom alebo skôr hernom deji - Betrayal at Krondor) a Arutha, aj keď Jimmy ku koncu ako postava úplne vybledol a stratil sa (rovnako ako Arutha). Línia s Pugom a Tomasom a ich sci-fi blúdení galaxiami ma nudila, aj keď tvorila kontrast napríklad k bitke o Amengar (tam som doslova vedel, ako to skončí, aj keď samotná bitka nebola popísaná zle). Koniec autor ako keby nezvládol, rýchlo ho skončil a zabalil do happyendu. Ničmenej, -násťroční budú v ráži. A BTW, ešte musím upozorniť na viac chýb v texte, ktoré na mňa pôsobili dosť rušivo. 70%!

"Nepodceňujme toho hlenožrouta. Určitě má něco za lubem." - Amos Trask
shebi
  24. 12. 2013, 1:59
Jak říká kolez89, nejlepší díl celé ságy, je zde rozluštěno několik nepředvídatelných věcí, kterými jste jako čtenář provázen už od prvního dílu. Opravdu perfektní rozuzlení celkem "zamotaného" děje.