Originální název: Červený kapitán

ISBN: 978-80-7529-138-7

Slovart (2016) 978-80-7529-138-7 400
Slovart (2015) 978-80-7529-000-7 400
XYZ (2010) 978-80-7388-305-8 426

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd - začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však provází absolutní nezájem všech - vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem přesto pokračují v pátrání a nechtíce se dostávají na stopu záhady, jejíž krvavé nitky míří do dávné minulosti… (Založil/a: aivilk)

vladislaus
  29. 12. 2015, 20:10
Není to typická detektivka, ke konci se to mění v thriller s historickou zápletkou. Autor opět pokračuje ve velmi čtivém stylu vyprávění příběhu, ale v tomto případě přílíš pomáhá Krauzovi náhodnými objevy, které velmi posouvají jeho pátrání kupředu. Dost mi vadí neustále kouření postav v tomto románu, pro nekuřáka je to očistec.
LadysR2
  12. 8. 2015, 11:44
Od první strany čtivá kniha. Ani mi nevadilo, že v krimi autor rozvedl historickou vsuvku o templářích. Alespoň měl člověk trochu představu CO a PROČ.
No. Mám za sebou ještě Bestii a rozhodně se chystám na další knihu od Dána. A to jsem si myslel, že s krimi jsem skončil.
tomdra
  23. 5. 2012, 21:00
Skvělá kniha. Od začátku až do konce velice napínavá. Aspoň si člověk může udělat představu jak to chodilo za komunismu a co mohla dělat STB.
kretinostupido
  19. 5. 2016, 21:45
Dočteno :-) ... a to hodně rychle, protože jak už zde bylo psaný - knížka je velmi čtivá. A taky zde bylo psaný, že to je chvílema ne nepodobný Danu Brownovi, ale tak trochu po slovenským způsobu. Což mně osobně vůbec nevadilo .)). Střet církve vs. StB je v našem prostřední zajímavý historický téma samo o sobě, který je cejtit ještě v dnešní době a asi ještě chvíli bude ... a když se to dobře podá, je z toho povedená detektivka. Uvidíme, co přinese zfilmovaná podoba ... s knížkou jsem spokojenej a asi od D. Dána zkusím i něco dalšího.

Trochu mi tady akorát vadila "náhoda", že zrovna Krauzův kamarád Václav Nosek měl za přítele prof. Bártu, kterej "náhodou" s případem Mysterium ferens taky přišel do styku (a svým vstupem do případu vnese pro čtenáře víc pochopení celý zápletky). Psaní ve spikleneckym stylu "ryba smrdí od hlavy" mi je hodně blízký a špionážní hrátky, kdy stará garda komunistickýho režimu tahá za nitky v porevoluční policii mi je hodně sympatická ... Člověku ale zamrazí v zádech, když si uvědomí, že to tak ve světě (i u nás) opravdu chodilo, chodí a bude chodit ... dávám čtyři hvězdy!
chipushit
  28. 9. 2016, 12:27
Nevím jak v češtině ale ve slovenštině jsou to knihy dvě! Červený kapitán a Kniže smrt.
Byla jsem zvědavá na filmovou adaptaci a nějak jsem jí nepřiška na chuť.
Wouk
  19. 3. 2016, 16:26
Knížka se čte úplně sama nedá se přestat. Chtěl jsem si knížku přečíst dřív než uvidím film. Je to trochu taková Šifra mistra Leonarda po Slovensku. Určitě zkusim i nějakou jinou knihu od Dominika Dána.