Jak překonat vztek a podrážděnost

Podtitul: Zachovejte chladnou hlavu

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5099-6

Grada (2014) 978-80-247-5099-6 192

Proč mě rozčilují věci, které jiné nechávají chladnými?
Proč jsem někdy podrážděnější než jindy?
Proč všechny neiritují tytéž situace?
Je vztek sám o sobě vždy špatný?

Položili jste si někdy podobnou otázku? Pokud máte pocit, že nezvládáte své negativní emoce a často říkáte nebo děláte věci, kterých později litujete, je tato kniha určena právě vám! Uznávaný psycholog v ní na mnoha příkladech z praxe srozumitelně a čtivě vysvětluje, proč se takto chováte a jak takovému chování můžete předejít.

Dozvíte se, jak je to s podrážděností a vztekem, jak fungují vaše přesvědčení a zábrany a jak s nimi můžete pracovat. Naučíte se rozpoznávat vaše osobní spouštěče hněvu a používat prospěšnější metody při posuzování situací, v nichž často „ztrácíte hlavu“. Naleznete rady, jak si dlouhodobě udržet lepší náladu a zpříjemnit tak život nejen sobě, ale i svému okolí.

Nenechte se už dál ovládat svým vztekem a převezměte plnou kontrolu nad svými reakcemi i v těch nejnáročnějších situacích! (Založil/a: Rosie5)

edulla
  7. 8. 2016, 15:53
Zajímavé, co do anatomie vzteku, spouštěčů a původních zdrojů podráždění. Trošku mi to připomíná práci s komplexy. Pak mne však rozlítila pasáž o pomocných kartičkách. Knihu jsem se vztekem odložila :-) A vztekám se dál. S chutí a obratně.