Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Genetika

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Genetika

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Scientia - 2008
ISBN: 978-80-86960-36-4
Počet stránek: 210
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Scientia (2008) 978-80-86960-36-4 210
Scientia (2004) 80-7183-326-6 211

Nová učebnice genetiky svým obsahem a netradiční koncepcí reflektuje nejmodernější poznatky v tomto oboru, ale zároveň podává co nejucelenější výklad středoškolského učiva. Titul je doporučeným studijním podkladem pro přípravu ke SCIO testům! Kniha je určena širokému spektru středoškolských studentů od pasivních posluchačů až k vyhraněným zájemcům, kteří by se rádi věnovali genetice i na vysoké škole, popř. ve svém budoucím zaměstnání. Věříme, že si k ní najdou cestu také studenti bakalářských, popř. nástavbových oborů s biologickým, zdravotnickým či ekologickým zaměřením. (Založil/a: Al-Borak)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

quagmire
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 2. 2016, 11:52
Text byl příjemným překvapením. Díky úvahovým pasážím týkajícím se etických nebo legislativních problémů spojených s genetikou a srozumitelně podaným zajímavostem a novinkám z oboru jsem neměl vůbec pocit, že čtu učebnici, spíš bych text místy přirovnal k článkům z populárně-naučného časopisu. Zároveň však uvedené informace odpovídají např. požadavkům v přijímacích testech na lékařské fakulty (aby také ne, když je autor spoluautorem testových otázek na 2. LF UK :)

Při studiu mi pomohla logická struktura textu (dvacet tři krátkých kapitol, grafické oddělení základních poznatků, rozšiřujících informací a zajímavostí), velké množství fotografií a schémat, seznam klíčových pojmů na konci každé kapitoly a v neposlední řadě modelové testové otázky, na kterých si lze ověřit, jestli látce rozumíte.

Kniha tvoří milou výjimku mezi obsahově chudými a myšlenkově oploštělými učebnicemi tvořícími dnešní středoškolský standard.