Léta s Top Gear

Léta s Top Gear Originální název: The Top Gear Years

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1099-9

Argo (2014) 978-80-257-1099-9 364

Jeremy Clarkson jako novinář začínal v místním listu Rotherham Advertiser a později psal pro Lincolnshire Life nebo Sun a Sunday Times. Dnes je autorem a spolu s Jamesem Mayem a Richardem Hammondem moderátorem televizního pořadu BBC Top Gear, jehož nová a nová pokračování pravidelně sledují miliony lidí po celém světě. O Clarksonovi se říká, že je nějvětší osobností britské televize. Měří 196 cm.

V knize Léta s Top Gear se nám dostává potěšení číst špičkovou novinařinu a osobité názory na nejrůznější automobily a automobilový průmysl, ale nejen to; také se nám tu otevírá „svět podle Clarksona“, ostrov vtipu, ironie a střízlivého občanského myšlení, stavícího do nelichotivého světla svět evropských zákazů a příkazů, všeobecného opatrnictví a politické korektnosti. Kniha obsahuje výbor autorových sloupků, vycházejícíh mezi lety 1993 a 2011 v prestižním automobilovém časopise Top Gear. (Založil/a: Jamesová)

Dominie
  15. 12. 2014, 15:27
Clarkson je prostě legenda, stejně jako Top gear. Jeho hlašky a recenze automobilů mě nikdy nepřestanou bavit, nepřestala jsem se za celou knihu smát. Rozhodně plánuju si pořídit všechny jeho knihy, a věřím, že nebudu zklamaná. 5*