Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nehlučně

82%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nehlučně Originální název: Lautlos

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2158-8
Počet stránek: 627
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 27x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2008) 978-80-242-2158-8 627

ummit G8, 18.-20. červen 1999, Kolín nad Rýnem Na summit přijíždí i první muž světa, Bill Clinton, aniž tuší, že se má stát terčem teroristů jako odplata za nedávný vojenský letecký útok na Bělehrad. Atentát má provést špičková teroristka, záhadná žena srbského původu, z pověření organizace "Trojský kůň". Vůdce organizace trvá na tom, aby americký prezident zemřel srbskou rukou a srbští nacionalisté se chtějí k akci oficiálně přihlásit. Do akce je zapojen i ruský programátor Gruškov, elitní zaměstnanec krycí softwarové firmy v Itálii, a irský technik, bývalý člen IRA Clohessy, jenž pracuje na letišti v Kolíně. Protože nebude možné se ke Clintonovi přiblížit se střelnou zbraní, je třeba použít jinou, "neslyšnou" techniku, a to laseru. Pomocí pohyblivého zrcadla na střeše letištní budovy má být paprsek složitě nasměrován z digitálního fotoaparátu, jenž poslouží jako zaměřovač atentátnici, která pronikne do blízkosti státníků jako akreditovaná novinářka. Krátce před plánovaným atentátem přijíždí do Kolína na autorské čtení irský fyzik, autor sci-fi bestsellerů a čekatel na Nobelovu cenu, Liam O'Connor. Na letišti se náhodou srazí s bývalým spolužákem Clohessym. I O'Connor byl v mládí zapleten s IRA, ale Clohessy předstírá, že je někdo jiný. O'Connor záhy vytuší, že se něco chystá, a rozjede pátrání na vlastní pěst. (Založil/a: Toffife)

(více)  

Štítky

více  
Frank Schätzing Frank Schätzing
*28.05.1957

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

snedy
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 7. 2014, 19:38
Po příběhové stránce celkem neoriginální polit-thriller s několika zajímavými prvky. Co se týče "domácích úkolů", které musel autor vypracovat před samotným sepsáním knihy - vhledu do problematiky mezinárodní politiky, terorismu a bezpečnostních opatření - jedna z nejpreciznějších knih, které jsem kdy četl. Naštěstí je Schatzing natolik schopný vypravěč, že i onen neoriginální příběh umně kombinuje s neskutečně čtivými, téměř politologickými, částmi, takže celých 600 nezačne nikdy nudit (ne na dlouho). Celkově kniha asi nedosáhla na plný počet hlavně kvůli tomu, že mi politické thrillery prostě nejsou úplně blízké.
MysteryMan
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 11. 2014, 0:33
Velice dobré. Autora neznám, ale musel strávit více času nad nad rešeršemi, než nad celým románem. Čtenář nakonec ví, jak to dopadne, ale to vůbec nevadí, protože zde máme sympatického hrdinu, věčně opilého Ira, do kterého se zamiluje opilá Němka a spolu budou zachraňovat svět. Ne, přátelé, takto jednoduché to opravdu není. Stojí to za přečtení. Kdo má rád Forsytha, toto je ono.