Dobrodružství Matky Terezy

Dobrodružství Matky Terezy

Karmelitánské nakladatelství - 2014
ISBN: 978-80-7195-737-9

Karmelitánské nakladatelství (2014) 978-80-7195-737-9 112

Kniha Dobrodružství Matky Terezy předkládá čtenářům inspirativní příběh jedné z nejobdivovanějších a nejoblíbenějších žen naší doby. Narodila se roku 1910 v albánské rodině v makedonském městě Skopje. V dospělosti vstoupila do řeholního Institutu Blahoslavené Panny Marie, který jí umožnil odcestovat na misie do Indie, kde pak vyučovala na střední škole. V Kalkatě se setkala s obrovskou bídou a utrpením ubožáků, kteří byli v ulicích města ponecháni napospas smrti. Matka Tereza pochopila, že je Bohem povolána k tomu, aby mezi těmito lidmi vyvrženými na okraj společnosti žila, pečovala o ně a umožnila jim důstojně zemřít.
Elaine Murrayová Stoneová vypráví o tom, jak Bůh žehnal Misionářkám lásky, které Matka Tereza založila, a jak se jejich dílo šířilo po celém světě. Tyto hrdinské ženy žijící podle evangelia se mohou stát zdrojem hlubší víry, naděje a křesťanského odhodlání pro lidi všech věkových kategorií. (Založil/a: Moreanne)

Elaine Murray Stone Elaine Murray Stone