Satan a smrt

Satan a smrt Originální název: Tod und Teufel

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1937-0

Knižní klub (2007) 978-80-242-1937-0 434

Kolín 10. září 1260 Jacop zvaný Lišák, tulák a povaleč, se stane jediným svědkem strašného zločinu. Na vlastní oči viděl, jak čísi obrovitá postava svrhla z lešení kolínského dómu jeho stavitele Gerharda Morarta. K Jacopově smůle ho však vrah zahlédl. Lišák uniká jen o vlásek, jenže každý, komu se později o vraždě zmíní, umírá násilnou smrtí. A navíc se objevují svědci, kteří údajně viděli, jak Gerhard uklouzl. Že jde o vykonstruované svědectví, ví kromě nich pouze Jacop. A kdosi se usilovně snaží poslat ho i s jeho poznatky navždy do pekel. V nouzi nejvyšší se Lišák seznámí s opileckým vzdělancem Jasparem, který se rozhodne, že Jacopovi pomůže, a zjistí, proč musel Gerhard zemřít. A záhy se objevují první stopy. Ale s každým krokem, jímž se oba muži přibližují pravdě, se ukazuje, že stavitelova smrt byla jen počátkem proradných intrik, jejichž původci pocházejí z nejvyšších politických kruhů. A vrah mezitím zanechává další krvavé stopy, které vedou přímo k nim... (Založil/a: Toffife)

Frank Schätzing Frank Schätzing
*28.05.1957

zuzanara
  17. 12. 2012, 13:51
Musím se zklamáním říci, že je to jeden z nejnudnějších historických románů, jaké jsem četla. Protože když už se něco odehrává v historii, má mi to dát i nějakou představu o době a ne mě jakožto čtenáře nechat s hrdinou pětkrát oběhnout blok domů, než vejde do nevěstince, to totiž charakterem připomíná spíš počítačovou hru. Honosné názvy nemusí vždy nosit jen honosné knihy.
Witch.child
  24. 4. 2011, 23:27
Chápu, že ne každého tahle kniha osloví, nicméně, snoubí v sobě tajemno, historii a detektivku, reálie s fikcí a skvělého padoucha s mě velmi sympatickým prototypem "hrdiny" (zlodějíček, který se holt nachází ve špatnou dobu na špatném místě a více než touha po pravdě jej k akci nutí okolnosti, má u mě vždy pochopení). Autor k přípravě knihy přistupoval velmi zodpovědně a na knize je to opravdu znát. Jako milovník historie jsem si přišla na své :)
Borghal
  20. 4. 2011, 13:35
Zajímavý historický detektivní román se stopou mystična. Pozornost si zaslouží zejména díky historické přesnosti v ději i popisech - kniha je založena na skutečných událostech a autor po rozsáhlém výzkumu pouze doplnil "bílá místa" v historických záznamech a vytvořil tak poutavý příběh.