30 vteřin na náboženství

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-639-9

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-639-9 160
I. L. Kober

Bohové provázejí lidstvo od samého počátku historie a jsou neodmyslitelnou součástí kultury a tradic. Sikhismus, luteránství, islám a spiritismus? Jistě, už jste o o těchto náboženstvích slyšeli, ale... Víte doopravdy, na jakých myšlenkách tyto duchovní směry stojí? Kam sahají jejich duchovní kořeny? Znáte jejich bohy a rituály?

Autoři publikace 30 vteřin na náboženství, vážení univerzitní učitelé a vědci, vytvořili jedinečného knižního průvodce duchovním světem naší planety. Nevytýčili si jednoduchý úkol. Podat stručný, ale naprosto výstižný výklad na ploše jedné stránky textu a jednoho vyobrazení se zdá skoro nemožné – vždyť některá náboženství jsou stará tisíce let... Autorům se to však podařilo a vy máte díky tomu možnost snadno a rychle se v tématu zorientovat. Najdete tu nejdůležitější aspekty, obřady, vůdčí osobnosti a historii i současnosti padesáti náboženství napříč geografickým i kulturním spektrem. Je to vskutku fascinující svět! (Založil/a: Tuli)

Darwinista
  28. 11. 2014, 19:26
Celkem dost notoricky známé věci a i v nich jsem nalezl chyby. Občasné kopnutí do ateismu a často spíše popisování svatých relikvijí na úkor popsání filozofie daného směru.