Zprávy z hlubin

Originální název: Nachrichten aus einem unbekannten Universum

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1808-3

Knižní klub (2007) 978-80-242-1808-3 435

Autor světového bestselleru Vzpoura oceánů v této populárně-naučné knize přibližuje oceán jako úžasný ekosystém, odhaluje jeho tajemství a seznamuje s jeho vývojem.

Člověk a moře. Pozoruhodný vztah, který se vyznačuje láskou i nenávistí, nevědomostí i romantickými představami, zvědavostí i nezájmem. Jak vlastně funguje tento obrovský systém, z něhož jsme vzešli a o němž víme méně než o kosmu? Jak mohl v praoceánu vzniknout život a kde se vůbec vzala všechna ta voda? Proč se evoluce vydala právě touto cestou, a ne některou alternativní? Mohla nás přece stejně dobře proměnit v inteligentní tekuté matrace naplněné vodou. Každopádně to jednou zkusila - a téměř to zvládla. Zabralo jí to čtyři a půl miliardy let tajných dějin, obrovských dramat, úžasných obratů a ojedinělých vynálezů, jakými jsou fotosyntéza, sex nebo lidé. (Založil/a: Toffife)

Frank Schätzing Frank Schätzing
*28.05.1957

QUASTER
  29. 11. 2012, 14:52
Mě se kniha jeví jako úplný blábol.Trocha faktů,obalena vatou,za kterou se možná tleská na přednáškách,ale ne v tomto množství.Raději bych měl sto stran faktů,než pět set stran rádoby lidového balastu.Vzpoura oceánů byla skvělá,Limit se též povedl,Nehlučně jsem také četl a líbilo se mi to,ale toto je omyl.Pouze dle mého,samozřejmě.