Anežka Česká

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Alpress - 2014
ISBN: 978-80-7466-378-9

Alpress (2014) 978-80-7466-378-9 294

Anežka Přemyslovna a Jindřich, syn císaře Fridricha II., v sobě našli zalíbení. Vše nasvědčuje tomu, že jejich štěstí nic nestojí v cestě. Jenže zatímco Anežka se připravuje na roli královny, Jindřich podlehne kouzlu Markéty Babenberské a ožení se s ní. Záhy pochopí, jaké chyby se dopustil, a snaží se získat zpět lásku pokořené, přesto hrdé Přemyslovny. (Založil/a: Laponka)

Děčínský
  4. 7. 2016, 18:58
Autorka dostala skvělý nápad jak s malým úsilím napsat jakousi ságu rodu Přemyslovců. Vybrala si k tomu ženy o kterých se v dějinách, mimo svatby, porody a úmrtí, mnoho nepíše. Tak se otevírá prostor pro fantazii vycházející ale ze soudobých znalostí, promítnutých do středověku. Jsou to opět jen dohady, jak asi ženy tehdy myslely a konaly. Byly však ovládány otci a dalšími příbuznými. Líčením citových projevů jejích hrdinek se dostala do oblasti, které se říká ženský román. Jako šíření základních znalostí o tehdejším životě, pro čtenáře jinak historii neznající, jsou však její knihy přínosem.