Potrhaná křídla

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-459-0

CooBoo (2014) 978-80-7447-459-0 296

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?
Od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech další kniha, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti. (Založil/a: Laponka)

Ruta Sepetys Ruta Sepetys
*19.11.1967

Keatin
  30. 12. 2016, 12:39
Josie, která od matky nikdy nedostala slíbenou panenku, stojí v anotaci. Chtělo by se vám zaplakat nad nepřízní osudu hlavní hrdinky, ale ...to mi ale právě chybělo. Autorka ve mně nedokázala vzbudit emoce toho typu, že bych si říkala "holka, ty to máš fakt těžké." Pořád tam někdo byl, pád na dno se nekonal ...chyběl mi nějaký velký zvrat, takto na sebe pouze navazovali nepříjemné události, které se ale vždycky nějak vyřešili. Kniha se ale celkově dobře čte, ale jako by v momentě, kdy autorka zabrousí do nějakého zajímavější koutku (např. Patrick), tak zase ucukne ...škoda.
LeaLea
  19. 10. 2014, 12:09
Knížka se mi četla dobře, ale odtrhnout se od ní dalo. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla žádná nedoceněná modelka ale normální holka obklopená nenormální společností. Tak to prostě v životě chodí a člověk si nemůže vybrat, komu a do jakých podmínek se narodí. V knížce se toho sice moc neděje - pár dalších zvratů by neuškodilo -, ale ve výsledku je napsaná poutavě. Kdo si rád užívá četbu zvolna a spíš na zamyšlení než akčně, mohla by se mu líbit.
wendieta
  14. 12. 2014, 23:11
Když jsem si knihu donesla z knihovny, čekala jsem další tuctový příběh o prostitutce, jen v hezčím obalu. Dokonce se mi do ní ani nechtělo, ale po prvních pár stránkách jsem byla unešená a zvědavá. Zhltla jsem ji za dva dny a moc mě mrzí, že nemá tisíc stran. Autorka si vybrala skvělou dobu a výborné postavy. Navíc hlavní hrdinka miluje knihy a bydlí a pracuje v knihkupectví. Můžu říct, že je to nejlepší kniha, kterou jsem tento rok četla. Tohle považuji za kvalitní Young Adult.
silvaren
  16. 6. 2015, 6:12
Skvěle napsaná kniha s velkým důrazem na atmosféru New Orleans 50. let. Postavy jsou různorodé a psychologický vývoj každé z nich je jedním z největších přínosů knihy. Příběh se krásně čte, i když se přiznám, že bych si ho víc užila, kdybych byla mladší. :) Škoda, že v závěru autorka hodně zpomaluje tempo, proto dávám 90%.
karkulin1982
  6. 12. 2016, 12:51
Kniha se mi dlouhou dobu zdála průměrná, že takových příběhů už bylo, ale pak mě doopravdy chytla, stejně tak i závěr, který byl pro mě překvapivý.
hanci.hp
  9. 9. 2014, 13:22
Kniha se četla sama. Docela mě překvapilo, jak autorka dokázala dát postavám doslova opravdový život. Každá postava byla jiná, něčím zvláštní a hlavní hrdinka sympatická. Líbilo se mi hlavně to, jak čtenář není schopný odhadnout, co bude na další stránce a rozhodně jsem nečekala takový konec! Výborná, pět hvězdiček ale nemohu dát :).
W
  11. 8. 2014, 11:40
Skvěle napsaná kniha, je čtivá a děj mě okamžitě vtáhnul, nemohla jsem se odtrhnout. Hlavní postava mi byla velmi sympatická, neměla to v životě vůbec lehké a já jí moc fandila. Závěr příběhu mě trošku překvapil, ale nebudu spoilerovat. Všem mohu vřele doporučit :)
AnnieDark
  21. 5. 2014, 15:37
Další kniha od Ruty Sepetys, která vám vyrazí dech. Nemůžu ji srovnávat s V šedých tónech, jelikož se děj odehrává jindy a jinde, ale kniha je... naprosto bezvadná. Stejně jako u odstínů nejde od ní odtrhnout, příběh Josie je naprosto úžasný a já opět musím dát plné hodnocení. :) Zaručeně je Ruta autorka, kterou chci mít kompletní a každou její novou knihu si budu hlídat... :)