Potrhaná křídla

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-459-0

CooBoo (2014) 978-80-7447-459-0 296

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?
Od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech další kniha, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti. (Založil/a: Laponka)

Ruta Sepetys Ruta Sepetys
*19.11.1967

LeaLea
  19. 10. 2014, 12:09
Knížka se mi četla dobře, ale odtrhnout se od ní dalo. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla žádná nedoceněná modelka ale normální holka obklopená nenormální společností. Tak to prostě v životě chodí a člověk si nemůže vybrat, komu a do jakých podmínek se narodí. V knížce se toho sice moc neděje - pár dalších zvratů by neuškodilo -, ale ve výsledku je napsaná poutavě. Kdo si rád užívá četbu zvolna a spíš na zamyšlení než akčně, mohla by se mu líbit.
wendieta
  14. 12. 2014, 23:11
Když jsem si knihu donesla z knihovny, čekala jsem další tuctový příběh o prostitutce, jen v hezčím obalu. Dokonce se mi do ní ani nechtělo, ale po prvních pár stránkách jsem byla unešená a zvědavá. Zhltla jsem ji za dva dny a moc mě mrzí, že nemá tisíc stran. Autorka si vybrala skvělou dobu a výborné postavy. Navíc hlavní hrdinka miluje knihy a bydlí a pracuje v knihkupectví. Můžu říct, že je to nejlepší kniha, kterou jsem tento rok četla. Tohle považuji za kvalitní Young Adult.
silvaren
  16. 6. 2015, 6:12
Skvěle napsaná kniha s velkým důrazem na atmosféru New Orleans 50. let. Postavy jsou různorodé a psychologický vývoj každé z nich je jedním z největších přínosů knihy. Příběh se krásně čte, i když se přiznám, že bych si ho víc užila, kdybych byla mladší. :) Škoda, že v závěru autorka hodně zpomaluje tempo, proto dávám 90%.
karkulin1982
  6. 12. 2016, 12:51
Kniha se mi dlouhou dobu zdála průměrná, že takových příběhů už bylo, ale pak mě doopravdy chytla, stejně tak i závěr, který byl pro mě překvapivý.
hanci.hp
  9. 9. 2014, 13:22
Kniha se četla sama. Docela mě překvapilo, jak autorka dokázala dát postavám doslova opravdový život. Každá postava byla jiná, něčím zvláštní a hlavní hrdinka sympatická. Líbilo se mi hlavně to, jak čtenář není schopný odhadnout, co bude na další stránce a rozhodně jsem nečekala takový konec! Výborná, pět hvězdiček ale nemohu dát :).
W
  11. 8. 2014, 11:40
Skvěle napsaná kniha, je čtivá a děj mě okamžitě vtáhnul, nemohla jsem se odtrhnout. Hlavní postava mi byla velmi sympatická, neměla to v životě vůbec lehké a já jí moc fandila. Závěr příběhu mě trošku překvapil, ale nebudu spoilerovat. Všem mohu vřele doporučit :)
AnnieDark
  21. 5. 2014, 15:37
Další kniha od Ruty Sepetys, která vám vyrazí dech. Nemůžu ji srovnávat s V šedých tónech, jelikož se děj odehrává jindy a jinde, ale kniha je... naprosto bezvadná. Stejně jako u odstínů nejde od ní odtrhnout, příběh Josie je naprosto úžasný a já opět musím dát plné hodnocení. :) Zaručeně je Ruta autorka, kterou chci mít kompletní a každou její novou knihu si budu hlídat... :)