Kniha osvědčených bylinkových receptů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Dona - 2013
ISBN: 978-80-7322-157-7

Dona (2013) 978-80-7322-157-7 192

Kniha rad, jak si z přírodních surovin připravit různé tinktury, masti, džusy, marmelády, vína, likéry, octy, bylinné oleje a další. U každého receptu najdete také radu, k čemu daný přípravek poslouží a jaké má účinky. (Založil/a: SlamLenka)

Siegrid Hirsch Siegrid Hirsch

MarieB
  1. 2. 2016, 16:06
Kniha je opravdu super. Je zde popsán krásně sběr, včetně třeba fotografického postupu vyrývání kořenů, sušení aj. uchovávání bylinek. Přes zákl. důležité rady se dostanete až k samotným receptům. Finální abecední rejstřík není vše. Předchází mu abecední výčet bylin a stručný popis jaké její části se používají na co.
Jako maminka jsem hodně ocenila kapitolku " Bylinky pro děti", kde je vysvětleno jak postupovat při dávkování u dětí a co pro mne byla naprostá bomba- abecedně seřazený seznam bylinek, nejen na co jsou vhodné u dětí, ale také od kterého věku (a je super že autorka rozlišuje od narození, 1. měsíce....). VŘELE DOPORUČUJI!