Město ztracených duší

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4380-1

Knižní klub (2014) 978-80-242-4380-1 472

Démonka Lilith byla zničena a Jace unikl z jejího zajetí. Ale když jej lovci stínů přijdou zachránit, najdou jen krev a rozbité sklo. A zmizel nejen chlapec, kterého Clary miluje – ale zmizel i ten, kterého nenávidí, Sebastian, syn jejího otce Valentina: syn, který je odhodlaný uspět tam, kde jeho otec selhal, a srazit lovce stínů na kolena.
Clary se vydává úplně sama do srdce temnoty a hraje nebezpečnou hru, v níž sází nejen vlastní život, ale také Jaceovu duši. Je ochotná pro Jace udělat cokoli, ale může mu vůbec pořád důvěřovat? Nebo je skutečně ztracen? Jaká cena je příliš vysoká, dokonce i pro lásku? (Založil/a: Samie)

PeťkaW.
  21. 4. 2015, 14:21
Bez dlouhé předehry musím uznat, že tohle se autorce povedlo. Předchozí díl byl prakticky o ničem a víc než na děj, byl zaměřený na chování a myšlenky hlavních postav, takže působil dost utahaně. Díky tomu se mi do pokračování ani moc nechtělo, ale naštěstí jsem se zapřela. Město ztracených duší je totiž přesně takové, na jaké jsme od Clare zvyklí. Napínavé, čtivé, poutavé, překvapivé, výborně podané a stránky se louskají skoro samy. Sem tam se autorka už maličko opakuje, ať už jde o zápletky nebo o volbu slov (je ale možné, že je chyba v překladu), ale ve výsledku to není nic tak hrozného, aby to zkazilo dobrý dojem z knihy. Série o Nástrojích smrti je opravdu jednou z nejvydařenějších ve svém žánru.
Rumbelle
  10. 11. 2015, 21:05
Další úžasné pokračování Nástrojů smrti. Dramatické scénky byly krásně napsané. Bojové scénky dobře vystižené a samozdřejmě suprové postavy. Opět se mi líbí otevřený konec :)
bublynka22
  25. 5. 2015, 13:15
pravda pravdoucí,tady už je zase autorka ve svém živlu a těch necelých 500 stran jsem zhltla jako malinu. knížka má spád, pořád se něco děje a i když mi clary leze občas dost na nervy,nemluvě o tom,jakým zaporákem se stává její bratr, muje oblíbená postava mela taky vedlejsí pribeh,byt se jedna o vedlejsi dejovou linku -simon si v tomhle dile zase zahraje "hlavni vedlejsi roli" a jeho pribeh se vsim co do nej patri mi sedi vic nez co se deje s hlavnimi hrdiny. vubec se mi libi, jak se tady venuje autorka vedlejsim dejovym linkam at uz jde o Aleca, Izzy nebo Jordana=)
Wolfiet
  27. 9. 2014, 14:40
Musím říct, že tenhle díl se mi moc líbil, od začátku do konce se tam vždy něco dělo. Vážně se nedalo ani předpokládat co se bude dít, případně jak to zkončí. Bylo to dokonalý a řekla bych, že se mi ze všech dílů líbil asi nejvíce, už jen kvůli akci a velkému zvratu, který se tam děl skoro každou chvilku. Moc doporučuji a už se těším na další díl.