Maléry a já

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Petrklíč - 2014
ISBN: 978-80-7229-536-4

Petrklíč (2014) 978-80-7229-536-4 376

Kniha je prvotinou a údajně i posledtinou nadějného autora, teprve 66letého Oldřicha Čepelky z Náchoda a Liberce. Autor se údajně narodil 25. července 1948, aspoň to tvrdila jeho matka (on sám si ani nevzpomíná, jestli u toho vůbec byl). Není to román, je to neformální vyprávění postavené na faktech. Takové, jaké můžete někdy slyšet při přátelském posezení kolem stolu. Jsou to desítky epizod ze života autora, jenž se svou aktivitou či zcela náhodně dostává do prekérních situací, které někdy řeší on, někdy někdo jiný a někdy vůbec nikdo. To vše na pozadí skutečných událostí od 50. let přes rok 1968, 1989 až po současnost. V různých městech ČR a v různých zemích Evropy, kam jej život zavál. Z Náchoda přes Mariánské Lázně do Liberce, od Finska přes Portugalsko po Korsiku. Ne vždy veselé, ne vždy k popukání. Kniha je plná autorových i cizích bonmotů, které jste dosud nejspíš neslyšeli. Připravte si tužku, budete si dělat výpisky... Kdo se třeba jen na hodinu začte, ten se už neodečte. (Založil/a: SusanBlade)