Mycelium: Pád do temnot

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1160-6

Argo (2014) 978-80-257-1160-6 424

V centru pozornosti gerdánské tajné služby je jediný muž: ten, kterého si vybraly Lodě. Intriky a podloudné meziplanetární akce probíhají vskrytu, ale všechno nevyslovené a nepřiznané, co odpradávna bylo mezi Össe a Gerdou, přesto náhle vystoupí na povrch: křivdy, násilí, hrdinství, mlčení. Ti, jejichž světy žily ve vzájemné nenávisti celé věky, svádějí poslední bitvu o artefakt Lodí; a v téže chvíli za tenkou stěnou vlastní mysli i Lucas Hildebrandt bojuje z posledních sil – o příčetnost, o důstojnost, o lidství. Čeká ho dilema a rozhodnutí. Ökrë, Třetí z posvátných drog, může být jeho záchranou i zkázou; ale ať už se pro něj stane čímkoliv, sežehne plamenem všechno, co bylo. Minulost končí. A muže s temnou gerdánskou duší, povahou a kořeny čeká jen propast – a Pád do temnot. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Tyet
  13. 2. 2015, 19:01
Třetí díl Mycelia se mi líbil víc než druhý a mnohem víc než první. Nebýt toho, že jsem si koupila všechny čtyři díly najednou, asi bych po přečtení prvního dílu nepokračovala. Ale zdá se, že autorka nabrala dech a příběh začíná mít i nějaký přesah a občas dokonce člověka nutí k zamyšlení, těší mě, že takhle nápadité sci-fi vzniklo v hlavě české autorky.
Blueberry
  3. 11. 2014, 10:37
Vilma Kadlečková opět nezklamala. Musím se přiznat, že její styl psaní mi dává trochu zabrat - není to žádná oddechovka. Člověk se musí soustředit a přemýšlet a snažit se dovtípit hlavních motivací všech postav, protože ona je prostě umí dost dobře zakamuflovat. Díky tomu se jí podařil ,Pád do temnot' dost zajímavě vypointovat, a jako obvykle mi vyrazila dech. Prostě se nemůžu dočkat čtyřky. Kadlečková se pustila do bravurní sci-fi partie a rozehrála ji víc než dobře. Jedinou mou výhradou je délka knihy - klidně by stačilo 300 stran, a jak píšu na začátku komentáře, je to velice hutné čtivo a mě trvalo setsakramentsky dlouho to přelouskat - ovšem nakonec to stálo za tu námahu. Sérii Mycelium vřele a s čistým svědomím mohu jedině doporučit.
Elisa99
  3. 12. 2014, 17:23
Musím se přiznat, že knihu jsem četla zvláštním způsobem. Přečetla jsem 40 stran, odložila ji, a po 2 měsících knihu dočetla, během týdne. Za takové rozhodnutí se skoro až stydím, protože série Mycelium si to rozhodně nezaslouží. Zatím je tento díl podle mého nejsilnější z celé série a už se nemohu dočkat Ježíška, až mi přinese čtvrtý díl.
Abych neodbíhala a hodnotila přímo tento díl, tak začátek byl velmi pozvolný. To ničemu ale nevadilo, protože člověk se mohl přehledně zorientovat v postavách a pokud to zapomněl, připomenou si i jejich vztahy. Další části díla plynou sami, až nakonec, v posledních pár kapitolách, si uvědomíte, že vše je jinak. Snažíte se namáhat si mozek a domýšlet další skryté úmysly všech postav. Nakonec to ale nevydržíte a hned si běžíte koupit další díl.
Za mě tedy plný počet bodů, protože tato kniha si nezaslouží nic jiného, a proto jako Blueberry ji mohu všem vřele doporučit.