Vlad

Vlad Originální název: Vlad

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1059-3

Argo (2014) 978-80-257-1059-3 152

Útlá novela Vlad vyšla těsně před autorovou smrtí (2012) a dá se považovat za jakousi bilanci na konci života. Fuentes je v duchu mexických tradic smrtí nadmíru zaujat – smrt se objevuje nejenom v názvu jeho nejslavnějšího díla, ale prostupuje veškerou jeho tvorbu, v níž přízraky minulosti splývají s děsy současnosti, takže někdy jen stěží rozpoznáme, co se odehrává ve vlastním příběhu a co jsou jen sny a představy postav. Ve Vladovi, Fuentesově moderní variaci na upírský mýtus, přesazený z rumunských Karpat do lidnatého hlavního města Mexika, je právě tak jako vlastní děj novely důležitá otázka jak nezemřít – a jakou cenu lze zaplatit za nesmrtelnost. (Založil/a: Anděl)

#novela

Antonín
  30. 3. 2015, 21:50
Vlad Napichovač s mexičanama ... No nevím nevím ... Dracula je prevít a rozlejzá se jako mor. Přesto si, ale myslím, že Dracula prostě patří do Transylvánie a basta. Příběh v podstatě o ničem. Líbili se mi akorát pasáže Draculovi historie. Ty autor dovedl barvitě vylíčit a to bylo na celé knize asi tak nejlepší. Hodnotím průměrem a jak se říká "Dobrý je za tři !!!" Ale přečtený to máte bleskovkou tak proč ne ....