Kam se poděl můj Sýr?

Kam se poděl můj Sýr? Originální název: Who Moved My Cheese?

PRAGMA - 2001
ISBN: 8072057987

PRAGMA (2001) 8072057987 94

Jedná se o podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr". Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme. (Založil/a: bejby)

togaf
  25. 5. 2016, 17:41
Tak já se přiznávám, že mi kniha život nezměnila. Tahle instantní moudra, která se ani nesnaží být nějak kreativně podána mě prostě neoslovují. Ano, vše v knížečce je pravdivé, ale forma jakou je to podáváno...celé to je takové americké. Pojďme si popovídat...zaměstnanci pochopili, proč je propouštím a s nadšením odešli hledat Nový Sýr....ano, určitě, velmi reálné. Pff.
LeaLea
  9. 3. 2012, 10:31
Knížka, ke které se dá (musí) vracet. Formou nekomplikovaného příběhu nás nutí zamyslet se nad vlastním životem a směrem, kam se ubírá naše budoucnost.
Potulný mnich
  26. 10. 2012, 20:38
Zajímavý příběh... Člověk se musí zamyslet nad změnou,která přijde a nebo už přišla,jestli se bude litovat,či změní postoj a půjde bojovat dál. Sýr pojednává to co chceme: lásku,práci, změnu ve vztahu,ale co když se člověk definitivně vzdal a už nic z toho nechce a nemá žádný životní cíl,co pak ? Skličující otázka :-) Jsem Leňo,Běňo,Čmuchalka či Cupitalka...sám nevím :-)
vanous95
  15. 8. 2013, 10:26
Hodnotu této knihy jsem neocenil ihned po přečtení, ale až ve chvíli, kdy se mi začalo dít to, co se stalo Čmuchalce ad. v této knize. A díky této knihy jsem se nezachoval jako Leňo nebo Beňo...
Martin_cz
  6. 12. 2013, 21:10
A tak ušlo to. Není to zbytečně zdlouhavý a dětinským příběhem nám to dává najevo stupiditu lpění na minulosti. Ten čas, co si na to stačí vyhradit je únosný, takže to klidně zkuste.
dalimoni
  30. 9. 2012, 22:56
Podobenství, ve kterém si každý najde to své (Ten svůj sýr), určitě zajímavé, každopádně bajka či podobenství mluví o věcech, které po přečtení jsou všem jasné, akorát se jimi málokdo řídí :-).
hous.enka
  31. 5. 2016, 15:34
Kam se poděl můj starý plesnivý sýr? Myslím, že ho snědl a přežvýkal Alchymista, brrr. Za mě totiž jde o podobný styl á la Paulo Coelho a na podobné motivační kecy jsem dost přecitlivělá. Věřím, že se najde celá řada lidí, kteří se v Beňovi, Leňovi, Čmuchalce a Cupitalce najdou (nakonec všichni jsme různě průbojní a ke změnám přistupujeme právě těmito čtyřmi způsoby), ale celá ta Johnsonova struktura textu, kdy vám příběh vypráví váš známý spolužák Michael - protože všichni známe takové Michaely - a na konec si to celé spolu s lidičkami (!) ještě rozebereme... Pardon, ale tohle je čtivo jako seno: přežvýkat a rychle vyplivnout.
katheriin
  28. 2. 2014, 21:47
Jedná se o alegoricky napsaný příběh o tom jestli se náš život ubírá správným směrem a jestli jsme trochu nezaspali.
candlessinka
  6. 5. 2012, 9:49
Nikdy jsem nečetla nic tak moudrého a přitom tak jednoduše napsaného... Osudová a životní kniha ( a že jsem jich již přečetla...).
KateDolezalova
  23. 10. 2016, 23:02
Svet se memi kazdou vterinu. Co bylo, uz byt nemusi. Lide se meni kazdou vterinou. Nejlepsi pritel cloveka je krejci, ten si vas pokazde premeri znova. "Kdyby nahodou." Zmeny definuji nase zivoty. Uzasna kniha, ktera na nadherne jednoduchem pribehu ukazuje 4 zpusoby jak se ke zmenam da postavit. Zmeny nas muzou ohrozovat, nebo nam pomahat rust, co si kdo vybere? Kratke ale velmi krasne ctivo, ktere bych zaradila na seznam "Povinne cetby" na skolach.