Všemi smysly

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-542-8

Jota (2014) 978-80-7462-542-8 272

12 mladých českých autorek, 31 povídek, 5 lidských smyslů
Každá autorka je jiná, každá má jiný příběh, který chce vyprávět, a proto i sbírka nabízí pestré čtení. Najdete v ní lásku, bolest, vášeň, absurditu lidské existence i tápání v mezních životních situacích. A to všechno s nadhledem, místy s břitkým humorem, někdy s romantickým nádechem či naopak s explicitním erotickým jiskřením a jindy třeba s mrazivou věcností.

Autorky: Barbora Baronová, Jana Benešovská, Blanka Čechová, Renata Fíková, Pavla Horáková, Barbora Janečková, Ilona Laužanská, Jana Micková, Jana Potužníková, Veronika Šlechtová, Zdeňka Šubrová a Iveta Vařečková. (Založil/a: Anděl)

Barbora Baronová Barbora Baronová

Jana Potužníková Jana Potužníková

Iveta Vařečková Iveta Vařečková

Nelis
  28. 12. 2015, 8:28
Z knihy jsem byla zklamaná. Ze 31 povídek se mi líbilo cca 5, zbytek byl průměrných až podprůměrných. Měla jsem pocit, že povídky jsou psané "na zakázku" - tak , aby se napěchovaly do zadání, aby obsahovaly popis jednoho z pěti lidských smyslů. Potvrzuje se, že povídka je opravdu těžký útvar.
Katka Svobodová
  18. 7. 2015, 14:56
Skvělá odpočinková četba, stihnete i v kratkém cestování metrem, kde jsem větší část knihy přečetla ;-)
Některé povídky velmi povedené, překvapující a někdy i sexy :-) jiné běžnější, ale o to víc se člověk ztotožní a uvědomuje si, že je to z části i jeho příběh, nebo by mohl... Občas se smysly prolínají.
První povídky mne nezaujaly, ale pak už se to četlo samo. Skvělé reflexe, pro mě spousta zajímavých postřehů, které možná nemění život, ale přináší jiný úhel pohledu, který je neocenitelný v každé situaci... Přečetla bych si to znovu :-)