Zápas

Zápas

Podtitul: A den, kdy se golf změnil navždy

Originální název: The Match

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-544-2

Jota (2014) 978-80-7462-544-2 304

Píše se rok 1956: Eddie Lowery, bývalý nosič holí brilantního Francise Ouimeta, nyní bohatý obchodník s auty a zapálený příznivec amatérského golfu, se chlubí svému bohatému příteli Georgi Colemanovi, že jeho dva obchodní zástupci – americký amatérský šampion Harvie Ward a vycházející hvězda Ken Venturi – jsou schopni porazit kterékoli dva golfisty na světě. Coleman se Loweryho ptá, jak to chce dokázat. „Přiveď mi zítra ráno na hřiště dva nejlepší golfisty,“ odpoví Lowery, „a uvidíme.“ A Coleman se opravdu dostaví – s Benem Hoganem a Byronem Nelsonem, dvěma nejzářivějšími ikonami ve světě profesionálního golfu.
Mark Frost svým nepřekonatelným stylem dává znovu ožít příběhu této památné čtyřhry, nejslavnějšího soukromého zápasu, jaký se kdy v golfu hrál. Děj postavený na autentických vzpomínkách hlavních aktérů se prolíná s líčením jejich pestrých a pohnutých životních osudů a s nádhernými popisy Cypress Pointu, klasického hřiště slavného projektanta Alistera MacKenzieho. (Založil/a: Anděl)