Klára a Karolína

Klára a Karolína Originální název: Charlotte Sometimes

Vyšehrad - 1997
ISBN: 80-7021-219-5

Vyšehrad (1997) 80-7021-219-5 190

Jedenáctiletá Karolína začne navštěvovat internátní školu. Třináctiletá Klára navštěvuje stejnou internátní školu, ale o čtyřicet let dříve – v roce 1918. Ovšem dívky se v čase vyměňují. Příběh sledujeme z pohledu Karolíny. Jeden den je ve své současnosti a druhý den v roce 1918. (Založil/a: al-ma)

Penelope Farmer Penelope Farmer
*14.06.1939

Nikyz
  31. 1. 2014, 17:27
Jedna z mých nejoblíbenějších. Má své čestné místo v mé knihovně a těším se, až si jí zase někdy přečtu.
Kadasek
  23. 1. 2014, 21:23
Na zákldní škole, jsem si ji pujčila jen kvůli názvu. Jmenuji se Klára a moje kamarádka spolužačka Karolína. Ovšem mím problébem v dětství byl problém, že jsem si napůjčovala hromadu knih, ale málokterou dočetla. S touhle to dopadlo také tak. Vrátila jsem se k ní na střední škole, protože díky jejímu názvu jsem si ji dobře pamatovala. Kniha mě velmi nadchla, je čtivá, záhadná a napínavá. Od té doby jsem ji četla několikrát a určitě si ji zase brzo přečtu! :-)