Dar rozlišování duchů

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Karmelitánské nakladatelství - 1996
ISBN: 80-7192-096-7

Karmelitánské nakladatelství (1996) 80-7192-096-7 102

"Církev všech staletí byla a je natolik živoucí, nakolik se nechávala a nechává vést Božím Duchem. Otec Buob shrnuje v této knize své přesvědčení, že jednotlivý křesťan i celá církev se musí otevřít Duchu svatému a nechat se od něj vést. Pro mnoho křesťanů je Duch svatý "neznámým Bohem". Jak se projevuje jeho působení? Jak se dá Duch svatý rozlišit od mocností zla?
Odpovědi otce Buoba skrývají cenné rady a podněty pro všední den každého křesťana. Čtenář se dozví, jak může utvářet svůj život v síle Ducha svatého. Dar rozlišování duchů mu přitom poslouží jako kompas. Zvlášť pozoruhodný je autorův rozbor mše svaté s důrazem na osobní prožívání a uvědomování si dění u oltáře a zapojení celé shromážděné obce do liturgie. (Založil/a: PiGiFr)

PiGiFr
  14. 5. 2014, 15:05
Jestli chceš zjistit co se děje při liturgii, o symbolech a co co znázorňuje, tak jsi tu správně. O rozlišování duchů je to maximálně ze třetiny. Naopak mše svatá je rozebrána téměř dokonale, nicméně opravdu netuším proč to bylo v knize s takovýmto názvem.

Při četbě této knihy mě dokonce napadl název škatulky, do které se touto knihou autor zařadil. Patřil tam už i A. Grün, jen jsem nevěděl jak tu skutečnost pojmenovat a už to vím. "Instantní spisovatelé". A toto je další instantní knížka.