Dexterův poslední záběr

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-478-1

BB art (2014) 978-80-7461-478-1 352

V Miami se natáčí nový detektivní seriál a analytik krevních stop Dexter Morgan se stává objektem pozorování Roberta Chase, televizního herce a idolu žen, který má zazářit jako… miamský analytik krevních stop. Dextera netěší, že mu Bob stále stojí za zády a napodobuje ho – a navíc se teď nemůže v klidu věnovat svému temnému koníčku. Pomoc televiznímu štábu přesto přinese Dexterovi radost, sblíží se s půvabnou herečkou Jackie Forrestovou, jež má ztvárnit roli detektivní seržantky, a sám získá v seriálu malou roličku. Jeho radostná nálada se vytratí, když je v kontejneru nalezeno tělo brutálně zavražděné ženy, pak dojde k další vraždě... a všechny oběti se podobají Jackie. Dexter dostane ke svým úkolům ještě jeden – má jako bodyguard Jackie chránit. Přestože opravdu usiluje o to, aby se herečce nic nestalo, najde vraha a uloží ho v moři, někdo zabíjí dál… (Založil/a: janeicka)

togaf
  13. 11. 2014, 11:37
Lindsay se po mytických pokusech a neadekvátním nadšení z narození dcerky vrací zpět k chladnému a vtipnému Dexterovi. Černý humor a grotesknost jsou prostě Dexterovy silné stránky a nemusí jít jen o plytké vtípky, ale i o delší úvahy o lidství z pohledu netvora. Nicméně pokud jde opravdu o poslední díl série, zasloužil si Dexter důstojnější rozloučení. Otevřený konec ale dává naději na další pokračování.
Samael
  14. 6. 2014, 19:03
Sperma v očním důlku???Sakra kam na to Jeff chodí??Dexter se nám trošku zbláznil!!!
Ženská,přepich,sláva a žádné noční výlety?No holt se Dexter trochu změnil,ale nemění to nic na tom,že je to opět skvělé čtení!!!!!
Poison_Ivy
  30. 6. 2014, 10:09
Dexter již po sedmé. Sice trošku méně akčně než jindy, ale zato náš oblíbený seriálový vrah perlí o sto šest.

Zřejmě jsem nebyla jediná, koho napadlo, že tento díl je poslední ze série, proto jsem ho brala do ruky se stejnou úctou, s jakou jednám s ostatními knížkami, které jsou poslední ze série. Většinou mi ta úcta vydrží jen tak do půlky knížky, pak se vztekám, vzlykám a knížku odhazuju (no dobře, ne doslovně, ale znáte to).

Trvalo mi v podstatě jen pár stránek než jsem se pokojně začetla a snažila jsem se dusit v sobě smích, který se hned od začátku dral ven. Knížka byla pojatá jinak než ostatní, a mě to vůbec nevadilo. Jak jsem zmínila, akce tam zase tolik nebylo, vyskytovala se spíše na konci, což u mě mělo pozitivní dopad. Jak mi ubývali stránky v knížce a pořád se nic 'zásadního' nedělo, tuhla mi krev v žilách a na obličeji mi stékal studený pot, jak jsem se obávala co příjde. Lhala bych, kdybych řekla, že mě konec nepřekvapil. Ano překvapil, sice jsem to všechno tak pět stránke před koncem odhadla, ale to stejně nezměnilo nic na faktu, že jsem z toho byla rozčarovaně zmatená. Byl to konec série? Nebyl to konec série? Každý si zřejmě bude muset udělat svůj obrázek po přečtení. A pak jen tajně doufat, že se někdy v blízké době vyskytne informace, zda se můžeme těšit na Dextera číslo osm, nebo jestli můžeme pokojně začít tuto knihu odhazovat a vzlykat.

Jeff Lindsay znovu dokázal jak vtipně a hlavně čtivě umí psát, stránky vám rychle ubíhají a vy se nestačíte divit, že jste najednou u konce. Musím mu taky pochválit představivost, protože s každým novým dílem ještě pořád dokáže přijít na něco nového, neslýchaného a šokujícího.

Je tak na každém, aby si tu knížku přečetl a sám za sebe se rozhodl, jestli mu tento nový, neakční Dexter sedí nebo ne. Mě ale Dexter sám o sobě zklamat nikdy nemůže. 85%
Arktos
  17. 7. 2015, 22:36
Osobně se mi víc líbil Dexter z prvních knih série, kde bezcitně řešil každý problém naprosto logicky. Zamilovaný Dexter (i když dost povrchně) mě prostě nesedí. Tento díl mě také příjde nejméně napínavý z celé série. Na druhou stranu konec celého vyprávění je moc pěkně ironicko-smutně napsaný...
java
  15. 7. 2014, 14:25
Obsahuje spoiler spoiler Co měl být zas ten závěr... už v jedné z předchozích knih byl v závěrečné scéně Dexter bezmocný a teď opět... opět to musel vyřešit někdo jiný. Můj osobní názor je, že takové závěry k příběhům Dextra nepatří. Dexter je zabijácký maniak, i když sympatický. Čili logicky pro mě jako pro čtenáře by bylo nejlepší do detailu popsaný závěr jak si Dexter pomalu vychutnává zabíjení svého úhlavního rivala a co při tom cítí. Celkově mi ale tenhle díl přijde nejslabší, nic pořádného se tam neděje, žádné zběsilé nahánění s druhým maniakem, nebo prostě žádný opravdu zajímavý děj. Doufám, že tohle nebyl poslední díl celé série a i když nemám rád autorův styl vyprávění, tak ho musím pochválit za zajímavé příběhy předchozích dílů. Plusový bod musím dát ale za úplný závěr knížky, ten je opravdu zajímavý.