Chybějící díl

Chybějící díl

Podtitul: Odložené dítě pátrá po své matce

Originální název: Y
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3152-3

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3152-3 288

Dojemný a syrový zároveň, takový je příběh Shannon, holčičky, již matka pouhých pár hodin po narození zanechala přede dveřmi místní YMCY zavinutou jen do staré mikiny. Pěstounské rodiny si opuštěné děvčátko přehazují jako horký brambor, zažívá nezájem i týrání, přesto se Shannon nakonec podaří najít potřebnou stabilitu a lásku u svobodné matky Mirandy. S přibývajícím věkem ji ovšem čím dál tím víc trápí otázky: Kdo jsou moji praví rodiče? Proč mě opustili? Klíčem k odpovědi je srdceryvný příběh její mladičké matky Yuly, jejíž pohnutý osud se v knize umně prolíná s Shannoniným vlastním vyprávěním o nepříliš šťastném vyrůstání prodchnutém všudypřítomnou touhou po nalezení vlastní identity. (Založil/a: samara)

Marjorie Celona Marjorie Celona
*07.01.1981

blaufik
  20. 6. 2016, 12:56
Příběh Shannon, která si v životě užila svoje, přecházela z jedné pěstounské rodiny do druhé. Nevyhnulo se jí násilí, a šikana, okusila drogy, alkohol, utíkala z domu, a strašně toužila někam patřit, najít své biologické rodiče.

V knize se prolínají dva příběhy, a to příběh matky Shannon ( minulost ) a Shannon samotné ( současnost ) . Čtenář nemá problém se orientovat v ději a čase. Příběh se posouval dopředu spíše pomalejším tempem, nicméně i tak je čtivý.

Já osobně jsem tedy čekala něco jiného po přečtení anotace. I tak mne příběh bavil, člověk si uvědomí, jak kolikrát dopadají děti, které se dostanou do nesprávné pěstounské rodiny, co asi tak můžou cítit, po čem touží... Je tedy pravda, že kolikrát bylo těch negativních částí dost, ale přišlo mi, že to k tomuhle příběhu tak nějak patří.

Takže za mne, ano , jak na knihu někde narazíte, tak si ji určitě přečtěte.
smajlinka
  21. 1. 2015, 20:40
Od knížky jsem původně čekala něco trošku jiného, nakonec ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Příběh se mi docela líbil, stejně tak prolínaní dvou dějových linií
Adele
  8. 12. 2014, 23:20
Dávám jen 3* a to jsem ještě váhala... je to hlavně za námět, který není špatný, ale to zpracování mě prostě nějak nenadchlo. Jedna věc se tam rozebírá pořád dokola na 50 stránkách, kdy už to přestává být zajímavé. Třetina knížky by se mohla vypustit úplně.