Pravdivá historie dobývání Mexika

Pravdivá historie dobývání Mexika Originální název: Historia verdadera de la conquista de la Nueva Espana
Poprvé vydáno celosvětově: 1980

Odeon - 1980

Odeon (1980) 507 2 svazky

Prvních 145 kapitol z ,,válečné reportáže’’ jednoho z dobyvatelů Mexika přináší nejen barvitý popis bojů a šarvátek Cortésových vojáků s domorodým obyvatelstvem a portréty dobyvatelů, ale podává i svědectví o vyspělé aztécké kultuře a umění. Díazovo vyprávění představuje nejlepší a nejúplnější vylíčení dobytí Nového Španělska a dokresluje tak naše představy o conquistě.
Druhý svazek pokračuje líčením dobrodružství Cortésových vojáků při dobývání Mexika až do kapitoly 214, v níž autor informuje o guvernérech. kteří působili v Novém Španělsku do r. 1568. Díazovo vyprávění doplňují poznámky a vysvětlivky, které usnadňují lepší pochopení událostí souvisejících s dobytím a vyvrácením aztécké říše. (Založil/a: yaaya26)

#mexiko