Malloreon 5: Věštkyně z Kellu

Originální název: Book Five of the Malloreon: Seeress of Kell

Classic - 2005
ISBN: 80-86707-28-8

Classic (2005) 80-86707-28-8 412

Pátrání po Garionově synovi vrcholí. Garion a jeho společníci se vydávají do Kellu, aby zde odhalili tajemství jediné nezkomolené verze Mallorejských evangelií. Po staletí chránili proroci tuto svátost před Grolimy. Velcí kouzelníci na město vložili kletbu slepoty, která postihne každého Grolima, který se do Kellu pokusí vstoupit. Tak, jak se praví ve Strážcích západu, vydává se Belgarion na cestu s těmi, kteří ho musí doprovázet: Věčným mužem, Průvodcem, Mužem se dvěma životy, Nositelem Orbu a Tichým mužem, spolu s dalšími společníky. Ti všichni následují velkého čaroděje na Místo, jež není více, aby byl účasten poslední volbě - Světlo nebo Temnota. Ale Zandramas se nevzdává. Přestože nesmí vstoupit do Kellu, má ještě v moci malého Gerana, a až se s ním dostane na místo poslední schůzky, musí Garion svého syna zabít, jinak svět přestane existovat... (Založil/a: Palannedowen)

nečik
  17. 10. 2011, 13:44
Je to tak. Jak už jsem psal k předchozím dílům, je Mallorea slabší než předešlá sága. Eddings z ní hodně čerpá, a i když je zde pár nových postav, tak příběh místy hodně kopíruje původní děj. Na druhou stranu Eddings je mistrnný vypravěč, a jeho dílo má hodně pohádkový nádech. To se mi na fantasy líbí mnohem více než třeba surrealistické podání R.R.Martina nebo J. Abercrombieho.
EndrjuS
  10. 10. 2011, 21:11
Je trošku škoda, že příběh je pouze zkopirovany z Belgariadu. Co se týče děje je stále velmi kvalitní, ale už to není ona zábava, kterou jsem prožíval při čtení Belgariadu. Abych se vyjádřil správně, stále jde o dobrou knihu, jen už to není úplně ono.