Arsemid

Originální název: Arsemid

Kant - 2004
ISBN: 80-86217-77-9

Kant (2004) 80-86217-77-9 56

Druhé vydání podivné a literárně obtížně zařaditelné feérie, napsané v r. 1957, je oproti prvnímu vydání z r. 1997 podstatně rozšířeno. Kniha vypráví o Arsemidovi - posledním žijícím potomkovi záhadného říčního tvora Gamona. Knížku doprovázejí autorovy kresby. (Založil/a: Jamesová)

prkali
  5. 6. 2016, 16:19
Vůbec se už nedivím, že zrovna Ivana Havla napadlo "ptydepe". Ten jeho mozek... bych chtěla mít ve své hlavě taky!
"Obraz 5/ Emergence
Mezi tím vším, co na svět přibylo jako všední výměšek směsky zmatku s řádem a řádu s náhodou, se tu a tam najdou věci a zjevy, které se jednou zvolna, jindy náhle, vždy však nečekaně zbaví své rodné banality a rozbují se svým vlastním bohatým životem. Zmatek zmožen řádem a řád zmožen náhodou je zbaví slepoty a obdaří vůlí včetně vůle se své vůle držet. Narostou jim tykadla k těkání, rty k reptání a dumadla k dumání - dumání o tom, co je nahoře, co je dole, co je napřed a co je potom.
Obraz 6/ Narození Arsemida
(Líp by udělal, kdyby se byl nenarodil, kdo o čtyřech věcech uvažuje: co je nahoře, co je dole, co je napřed a co je potom. ... Talmud podle U. Eka)"
Surreálné, občas mile znepokojivé:
"Na svou smrt se