Kojot a zimní slunovrat

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-904602-1-8

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-904602-1-8 Geobypol

Šibal Kojot očekává příchod svých zvířecích kamarádů, chystají se v lesích oslavitzimní slunovrat. Přede dveřmi Kojotova srubu ale stojí malá holčička. Ta je všechny odvádí zasněženými lesy k obchodnímudomu, místu, které nikdy dřív neviděli. Kojot s nadšením bezhlavě nakupuje, aby nakonec zjistil, že naplňovat košík zbožím není to samé jako za ně platit ...V knize namířené proti konzumní společnosti se snoubí brilantní suchý humor Thomase Kinga s úžasnými kolorovanýmikresbami oceňovaného umělce Garyho Clementa. Příběh pro čtenáře všech věkových kategorií. Pravý lék na Vánočníshon. (Založil/a: teite)

Thomas King Thomas King

teite
  10. 5. 2014, 22:03
Zajímavý příběh, který je ovšem bohužel zcela zabitý příšerným překladem Lucie Kropáčkové. Nemohl by někdo překladatelům zejména dětských knih vysvětlit, že u veršovaného textu záleží i na jiných věcech než na tom, aby se rýmovala poslední slova veršů? Kdyby se překladatelka trapně nepokoušela veršovat, mohl z toho být čtivý příběh. Takto je to pěkný příběh pouze v případě, že ho rodič převypráví vlastními slovy, což nicméně doporučuji udělat, protože kniha za to stojí. Hodnocení je tedy zprůměrováno: palec dolů za překlad, čtyři hvězdy by byly pro námět a ilustrace, výsledkem tedy nic neříkající dvě...
hanuschka
  15. 12. 2016, 20:01
Souhlasím, že překlad je opravdu dost tristní. Myslím, že by textu prospělo, pokud by se překladatelka vyhnula násilně krkolomnému rýmování. Ale jinak je ten příběh moc hezký a ilustrace povedené a mnohdy vtipné. Můj 1,5 letý syn si tu knížku zamiloval, čteme ji denně minimálně třikrát (jen text trochu průběžně upravuju).