Lízinka

Lízinka Originální název: Queenie

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-483-5

BB art (2014) 978-80-7461-483-5 312

Píše se rok 1953 – rok, kdy má být Alžběta korunována královnou Anglie. Elsie se nemůže dočkat, až se svou milovanou babičkou pojede do Londýna na oslavu korunovačního dne. Vtom je však zasáhne tragédie. Babička i Elsie onemocní tuberkulózou a Elsie musí odjet do nemocnice v Miltree, kde bude po celé měsíce upoutána na lůžko. Zoufale se jí tu stýská po babičce, a navíc má co dělat, aby se přizpůsobila přísnému nemocničnímu řádu. Ale každý večer po zhasnutí vypráví ostatním dětem na pokoji fantastické dobrodružné příběhy. Brzo zjistí, že má kolem sebe plno přátel – včetně Lízinky, nádherné bílé kočky, která v nemocnici žije.
Nakonec se Elsie uzdraví a bude moct nemocnici opustit. Ale ještě předtím za ní přijde jedna velice vzácná a velice nečekaná návštěva… (Založil/a: Laponka)

Alyss Mainwaringová
  17. 8. 2014, 12:42
Lízinka se mi líbila, přesto si ale myslím, že příběhy paní Wilsonové postupem času ztrácejí na kvalitě. Mojí nejoblíbenější "Wilsonovkou" zůstane Moje sestra Jodie - tu jsem si zamilovala hlavně pro rychlý spád ale hluboký dojem ve mně zanechal i její konec.
Želvík
  1. 10. 2015, 20:25
Tato kniha mě vážně zaskočila. Obsah knihy mi přišel smutný, ale postupně se to vyvíjelo a Elsie se v nemocnici začalo líbit i když se jí hodně stýskalo po babičce.Tento dívčí román je trochu náročnější takže bych ho doporučila jedenáctiletým až dvanáctiletým dívkám. Já sama jsem tuto knihu četla v jedenácti letech a dávám jí pět hvězdiček a to proto, že kniha je hodně napínavá a když už tu knihu otevřete tak jí nebudete chtít pustit z ruky.