Originální název: Never go back

BB art - 2016
ISBN: 978-80-7507-663-2

BB art (2016) 978-80-7507-663-2 368
BB art (2014) 978-80-7461-485-9 368

Reacher se konečně dostane ze zasněžené Jižní Dakoty do svého cíle v severovýchodní Virginii, do místa kousek od Washingtonu: do hlavního stanu své staré jednotky, sto desáté jednotky vojenské policie. Stará kamenná budova pro něj znamená jediný domov, jaký kdy poznal. Chce se tam osobně sejít s novým velícím důstojníkem, majorem Susan Turnerovou, do té doby jen vřelým vzrušujícím hlasem z telefonu. Za psacím stolem velícího důstojníka však nesedí Susan Turnerová. A Reacher se dozvídá dvě šokující zprávy – jednu velice osobní a jednu, která by ho mohla dostat do vězení. Když vám hrozí nebezpečí, můžete se dát na útěk, nebo bojovat. Reacher se rozhodne pro boj. Vypraví se hledat Susan Turnerovou, aby očistil její jméno, pronásledován armádou, FBI, washingtonskou policií a čtyřmi brutálními hrdlořezy. Bude litovat, že se vrátil zpátky? Nebo toho bude litovat někdo jiný?
Z celé řady s Jackem Reacherem nesou čtyři knihy jednu spojující dějovou linii. Jsou to 61 hodin, Za cenu života, Muž na odstřel a Nevracej se. Jako všechny ostatní knihy je však můžete číst v libovolném pořadí a nemusíte se obávat, že vám uniknou souvislosti.
Možná nejlepší opuštěný ostrov v celé řadě. Mimořádně dobrá zápletka. Spousta fantastických překvapení. - The New York Times (Založil/a: Laponka)

problemchild
  11. 8. 2015, 20:19
Tak 95 % knížky je absolutně super, ale pointa je tak slabá, motiv nicotní (k tomu, aby někdo vyvíjel takovou aktivitu ke "zničení" druhého) a vyvrcholení ubohé, že více než 40 % se dát nedá:-( Ale Reacherův bankomat stojí za to:-))
SIlencer
  16. 8. 2014, 21:23
Obsahuje spoiler spoiler První věc co jsem od Childa četl, zaujal mě úryvek v MF. 139,- za eBook je v pohodě, tak jsem do toho šel. Začátek nadějný, slibná zápletka, ale už asi od čtvrtiny knihy musí být i těm co dřívější hrdinské činy Reachera neznají jasné, že má navrch a otázka tak nestojí jestli to celé vyřeší, ale spíš kdy a jak. Děj ubíhá stále stejným tempem, žádné velké zvraty nebo odbočky a závěr bohužel slibně rozjetý thriller posílá absolutně do kytek. Jako pardon, ale tohle vše kvůli tomu, aby si pár prominentů šluklo trochu opia, to je opravdu moc. Po dočtení jsem se cítil jaksi podveden, měl jsem dojem že autor sám nevěděl, jak se slibně rozjetou zápletkou naložit, tak jí pohřbil koncem tak "reálným" jako že Sparta bude v roce 2015 hrát okresní přebor.
Někde psali že tahle kniha kandiduje na thriller roku 2014, pokud tomu tak je tak je konkurence asi hodně slabá. Většině věcí od Forsytha tohle nesahá ani po přebal.
Abych jen nekritizoval, kniha mě bavila, přečetl jsem jí asi za 3 dny a za ty peníze poskytla víc zábavy než dostanete, pokud za stejnou částku půjdete na nějakou slátaninu do kina. Škoda toho konce.
Zoe Silvansky
  12. 7. 2014, 20:46
Tak nějak mám pocit, že Childa přestalo psaní bavit. Děj je utahanej, Reacher nudnej (zasmála jsem se jedný jediný hlášce) a celkově to prostě nějak nešlape. Škoda..