Vrazi z Krondoru

Wales - 2004
ISBN: 80-86390-87-X

Wales (2004) 80-86390-87-X 320
United Fans (2001) 80-86129-26-8 333

Druhá kniha série Odkaz trhlinové války (Riftwar Legacy). Díly volně navazují v tomto pořadí: Zrada v Krondoru, Vrazi v Krondoru, Slza bohů, Plazivec a Temný mág.

Po odvrácení nebezpečí útoku Bratrstva temné stezky se princ Arutha se svou družinou vrací zpátky do podivně ztichlého a náhle nebezpečnějšího Krondoru. Městem se valí prudká vlna vražd a zdá se, že kromě Jízlivců jsou vyvražďováni především ti, kteří vládnou jakýmikoli magickými schopnostmi. Princ Arutha pověřuje vyšetřením těchto podivných vražd mladého panoše Jamese, který brzy začíná poznávat známého protivníka...
Pugův syn William mezitím skládá důstojnickou přísahu a získává rytířské ostruhy. Záhy je pověřen velením nad jednotkou, ochraňující šlechtice, který do Krondoru zavítal ze spřáteleného východního království. Krátká lovecká výprava se ale mění v hrozivou noční můru, plnou úkladných vražd a záhadných nepřátel.
Díky pomoci bývalého opata Gravese se oba přátelé vydávají směrem na jih, kde se nachází prastará keshanská pevnost, v níž hodlají nalézt odpovědi a zničit nebezpečí, které opět hrozí Ostrovnímu království.

Rames
  9. 5. 2016, 17:29
Nemůžu říct že bych se nebavila , pro náctileté čtenáře bezesporu dokonalé čtení . Náročnějšího knihomola to ale nemůže uspokojit. Jednobarevnost postav a dětinskost dialogů nedokáže vyvážit ani napětí a čtivost .
kozel89
  23. 10. 2012, 14:26
Je to asi 7 roků co jsem knihu četl a je to jediná Feistovka, kde si marně vzpomínám o čem vlastně kniha byla. Pamatuju si pouze že se zde poprvé objevuje postava Sidi, u které jsem dlouho nevěděl, zda je kladná nebo záporná.