O ženách a o lásce

O ženách a o lásce
Originální název: O ženách a o lásce
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-546-6

Jota (2014) 978-80-7462-546-6 272

Kniha Edith Holé vypráví silný příběh o ženách, šílených nápadech, vyrovnávání se s vlastním životem, různých druzích lží, ale především o lásce. Autorka opatrně vystřihuje záhyby příběhu tří žen, dvou matek a jedné dcery. Román o surogačním (náhradním) mateřství ukazuje jev, který je díky medicíně už mnoho let možný, není zakázaný, ale ani legislativně zcela upravený, a tak se často odehrává tajně a bez jasných pravidel. Spojení matky a dítěte ovšem není možné přerušit. (Založil/a: Kůstka)

Edith Holá Edith Holá
*??.??.1973

marta-b
  31. 12. 2014, 13:36
Úžasně zajímavé a dobře zpracované téma náhradního mateřství, moc mě bavilo číst první polovinu knížky, ale druhá část byla napsaná podle mě zbytečně. První část knížky je totiž otázka surogačního mateřství pohledem té matky, která "pronajala" svoji dělohu. A druhá půlka knihy je pak popsaná stejná událost, ale očima té matky, která toužila po dítěti a dělohu jiné ženy si "pronajala". Prostě bych to zkrátila jen na tu první část. I tak to bylo zajímavě napsané a pro čtenáře poutavé. Takže jednu hvězdičku dolů za tu rozvláčnost.
Nifrea
  5. 6. 2015, 16:15
Z první poloviny knihy jsem byla nadšená a moc mě bavila. Bylo to neskonale zajímavé a nevezlo se to jen tak po povrchu tématu. Už jsem se na to nedívala jako na román pro ženy, ale spíš jako na psychologický román. Připomnělo mi to knihy J.Picould, která také často rozebírá podobná sociální témata.
Ovšem jakmile se příběh přehoupl do druhé poloviny, jako bych četla jinou knihu od jiné autorky. Najednou to byly samý andělé a kytičky a dušičky... Tak škoda té druhé poloviny, ale ta první určitě stojí za to:)
iteeva
  19. 4. 2015, 7:48
Zhltla jsem celou knihu za odpoledne a to už se mi dlouho nestalo. Téma rozhodně velmi zajímavé, ikdyž asi spíš pro ženy. Měla jsem podobný pocit jako marta-b, když skončil první oddíl a začal druhý, bylo mi to líto, že se loučím se světem a s pocity "náhradní matky". Později mi to ale přišlo jako zajímavý nápad vykreslit pozadí a psychické stavy obou "matek". Dost navíc mi přišel až ten úplně poslední oddíl, který podle mě by byl spíš vhodný námět pro zcela nový román. Chápu, proč to tam autorka asi chtěla dát, ale určitě ta myšlenka, kvůli které to tam je, šla vyjádřit mnohem lépe a na méně stránkách. Tím nechci říci, že román je nějak extra dlouhý, i tak jsem ho přečetla naráz, ale prostě ta poslední část tam byla z velké části navíc.