Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 978-80-7473-162-4

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-162-4 390

Další titul oblíbeného autora Marcuse Chowna opět vychází z jeho umění vyložit srozumitelně složité fyzikální jevy.
Laickými slovy se tentokrát pokusí vysvětlit vše. Jak ale napsat o všem? A kde začít?
Po přečtení této knihy si začneme vážit toho, v jak nádherném světě žijeme – mnohem fantastičtějším než cokoli, co by lidé kdy byli schopni vymyslet.

Víte například, že lidské tělo vytvoří během jednoho dne asi 300 miliard nových buněk? To je víc, než je hvězd v naší galaxii. A že organismy zvané hlenky mají celkem 13 pohlaví? Věděli jste, že sdílíte třetinu své DNA s houbami? Bylo vám známo, že v přízemí budovy stárnete pomaleji než v jejím horním patře? A věřte tomu nebo ne, vesmír je možná jen jeden obrovský hologram.
Máte-li pocit, že kolem vás vše v naší přeinformované společnosti letí jako rozmazaná šmouha, tato kniha vám pomůže svět 21. století bezbolestně přiblížit. (Založil/a: Kůstka)