Bleší cirkus na cestě

Bleší cirkus na cestě

Meander - 2014
ISBN: 978-80-87596-52-4

Meander (2014) 978-80-87596-52-4 34

Švábi v námořnickém obleku, bázlivé noční můry a křivolaké úzké uličky. Nová obrázková kniha Leny Sjöberg přináší poutavý příběh dvou cirkusových blech ve velkoměstě Madridu. Mezi vysokými podpatky, řvoucími neony a burácejícími skútry tu spolu žijí jedna velká a jedna malá blecha, popíjejí pivo a po obědě drží siestu.

„Gran Via dvacet čtyři je naší adresou. Sem kroky oněch míří, kdo akrobaté jsou! Máme tu svoji školu, jsme lepší každým dnem. Tak tady žijem spolu – dvě blechy s mravencem."

Vzrušení, napětí, přátelství! Vyprávění o cirkusových blechách na cestě je neodolatelná obrázková kniha o dobrodružství, trmácení životem a nepohodě, ale také o tom, jak je důležité si pomáhat a mít jeden druhého, když přijdou těžké chvíle. (Založil/a: Kůstka)

teite
  23. 6. 2014, 22:49
Je pro mě dost těžké knihu hodnotit. Je krásně udělaná, má moc pěkné, vkusné ilustrace, nakladatelství si dalo práci s tím, že nechalo verše opravdu přebásnit, takže znějí přirozeně. Ale to vše bohužel sráží dolů faktický obsah - malé dítě tomu nemůže rozumět, chybí příběh, napětí, děj, velké dítě už taková kniha nezajímá. Připadá mi to jako některé animované filmy, které sbírají ceny na festivalech, ale jako dítě jsem je nesnášela, protože byly zoufale nudné.