Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Svět, který skončil včera

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Svět, který skončil včera

Podtitul: Co se můžeme naučit od tradičních společností?


Autor:
Originální název: The World Until Yesterday

Nejnovější vydání:
Jan Melvil Publishing - 2014
ISBN: 978-80-87270-97-4
Počet stránek: 488
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 29x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jan Melvil Publishing (2014) 978-80-87270-97-4 488

Nositel Pulitzerovy ceny předkládá jedinečné dílo, v němž se zamýšlí nad tím, jak by mohly určité prvky tradičního fungování obohatit a zlepšit náš moderní život. Většina z nás bere moderní realitu za samozřejmou. Letecká doprava, mobilní telefony, počítače, gramotnost, obezita. Ale po převážnou většinu z šesti milionů let své existence lidská společnost vypadala a fungovala docela jinak. Tradiční společnosti, jako například domorodé kmeny z novoguinejské Vysočiny, nám připomínají, že z hlediska lidské evoluce to bylo teprve „včera“, kdy se všechno změnilo. Naše těla jsou pořád ještě lépe adaptovaná na podmínky tradičního způsobu života než na podmínky toho moderního.

V KNIZE SE DOČTETE: o přístupech k výchově dětí, o způsobech řešení sporů, o metodách vyhodnocování rizik, o metodách uchovávání zdraví, tělesné i duševní kondice, o přístupu ke starším lidem.

Jared Diamond tentokráte čtenářům předkládá vlastní zkušenosti, zážitky i nejzajímavější poznatky z desítek let své práce na tichomořských ostrovech. Vše doplňuje fakty z prostředí dalších tradičních národu, jako jsou Inuité, Agtové, amazonští indiáni nebo třeba !Kungové z africké pouště Kalahari. Tradiční společnosti však rozhodně neromantizuje: některé z jejich zvyklostí jsou pro nás šokující a je nutno rozlišovat, co vede k lepšímu fungování lidstva a co nikoliv. (Založil/a: janeicka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

SGS
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 1. 2017, 11:17
Téma knihy je poutavé, ale zpracování už tolik ne. Ten rozsah 500 stránek je naprosto zbytečný, jakákoliv myšlena je zbytečně roztahována a opakována pořád dokola a místo 10 řádku zabere 2 stránky, kdyby kniha měla 100 stránek, informačně by se nic nestalo a četlo by se mnohem lépe.