Jaromír Jágr - Hledání nebe

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Malý princ
ISBN: 978-80-87754-39-9

Malý princ 978-80-87754-39-9 264

Jeden z nejlepších hokejových novinářů posledního čtvrtstoletí Pavel Loněk napsal unikátní publikaci o Jaromíru Jágrovi. Jágra detailně sledoval a podrobně s ním promlouval po skončení každé sezony od jeho extraligových začátků. V knize tak můžete pozorovat, jak se Jaromír Jágr v průběhu let měnil, jak se postupně měnil z chlapce v muže, jak se měnil jeho přístup k reprezentaci, k penězům, ženám, kasinu, jak se vyvíjel jeho humor.
V knize jsou připomenuty Jágrovy začátky, dva Stanley Cupy s Pittsburghem. Vzpomíná jak na léta ve Washingtonu, tak i v New York Rangers. Jágr se samozřejmě vrací i do zlatého Nagana, ke zlomenému malíčku na MS ve Vídni, sahá ke svým kořenům v kladenském hokeji a vrací se i do ruského Omsku, který si zamiloval a který si i přes mrazivé sibiřské počasí zahřál.
Kniha není vyprahlým výčtem hokejovým úspěchů. Ani jí tolik nezaleží na tom, jestli umí Jágr lépe kličku doleva nebo doprava, jestli má lepší střelu zápěstím nebo příklepem. Hledá jeho duši, jeho názory na život, sleduje, jak se z dlouhovlasého kluka stává přemýšlivý muž hledající nebe. (Založil/a: samara)

Evelýny
  18. 12. 2014, 0:09
Knihu jsem koupila svému švagrovi jako vánoční dárek. Po nahlédnutí do ní mu ji ani nechci dát. Jaromír Jágr je pro mě osobností ledního hokeje č. 1. Po přečtení této knihy se stal - aspoň pro mě - osobností č. 1 nejenom ledního hokeje. Velmi dobře napsaná kniha - ve skrytu duše doufám, že i pravdivě.
Švagr svůj dárek pod stromeček samozřejmě dostane, ale tato kniha u mě v knihovně je na čestném místě a z mého pohledu pět hvězdiček je málo.
djarda
  14. 7. 2014, 10:24
Parádně zpracované rozhovory, které poukazují na Jágrův vývoj, jeho lásku k hokeji a hokejovým fanouškům...