Nesmrtelný méďa

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Meander - 2014
ISBN: 978-80-87596-42-5

Meander (2014) 978-80-87596-42-5 68

Starý plyšový medvídek odložený na tmavé půdě – tento obraz jakoby ze zašlých časů dětství představuje východisko půvabné autorské knihy scénografky Kristýny Täubelové. Poetický jazyk se v ní pojí s nádherným výtvarným doprovodem a dohromady tvoří překrásnou příležitost ke společnému prohlížení a předčítání rodičů, prarodičů a dětí. Příběh knížky, kterou držíte v ruce, by se dal shrnout do jedné věty. Ostatně o moc víc jich v Nesmrtelném méďovi nenajdete. Jenže je to příběh tak hluboký a něžný, že roztluče srdce i mnohých dospělých čtenářů a pootevře dvířka na zaprášenou půdu jejich dětství. Kolikrát se tohle bude opakovat… (Založil/a: samara)

Kristýna Täubelová Kristýna Täubelová
*??.??.1977

alča87
  17. 5. 2014, 19:17
Tahle knížka ve mně vyvolala určitou nostalgii. I u nás v rodině existují takoví medvědi, kteří se dědí po generace (dokud se nerozpadnou). Kniha je uměleckým dílem, který je častý u nakladatelství Baobab, ale to ocení spíše rodiče. Takový ten typ knihy, kde je málo textu, ale při prohlížení má člověk hezký pocit.