Úsvit

Originální název: Belgarath the Sorcere

Classic - 1997
ISBN: 80-85782-98-7

Classic (1997) 80-85782-98-7 440

Kniha Úsvit volně navazuje na ságy Belgariad a Malloreon. Popisuje život čaroděje Belgarata prakticky od narození. Jeho první setkání s bohem Aldurem, přijetí dalších učedníků, seznámení s jeho láskou Poledrou i narození obou dcer - Polgary a Beldarany.
V době, kdy je jeho žena Poledra těhotná, vydává se Belgarat spolu s Šerekem a jeho syny pro ukradený Orb. Výprava se zdaří, ale po návratu se Belgarat dozví, že jeho žena při porodu zemřela a zanechala mu dvě dcery... (Založil/a: Palannedowen)

nečik
  24. 10. 2011, 14:12
Je to taková nastavovaná kaše, ale nerad bych, aby to vyznělo nějak špatně. Děj předchází sérii Belgariad a kdo ji četl, tak tuto knihu rád přivítá, protože osvětluje mnohé věci spojené s postavou Belgarata, které se staly před událostmi v Belgariádě.
Say0nne
  2. 10. 2015, 0:13
Já tohle četl jako první knížku od Eddingse a jsem za to rád, dodneška pro mě nejlepší :)
Belgarat je moje nejoblíbenější postava :)