Sonjin deník

Sonjin deník Originální název: Sonjin deník

Nakladatelství Lidové noviny - 2014
ISBN: 978-80-7422-305-1

Nakladatelství Lidové noviny (2014) 978-80-7422-305-1 160

Svěží a vtipné vyprávění čerstvé maturantky Sonji nás zavede do řady míst: do Německa, Švýcarska, Anglie a Skotska, kam se vypravila, aby se naučila jazyk a poznala svět. Se stejným cílem, ale už jako zaměstnankyně cestovní kanceláře pak do Tuniska, Egypta, na Kanárské ostrovy, na Korfu, do Dominikánské republiky. Státy, místa i města jsou důležitá, ale nejdůležitější jsou lidé, vzájemná setkání, poznávání se, porozumění i neporozumění mezi lidmi odlišných kultur a mentalit. Na svých cestách jich potkala celou řadu a seznamuje nás s nimi s humorem, vhledem a pochopením. Při svém dobrodružném a bezstarostném putování se občas dostala i do situací, kdy se její andělé strážní pořádně zapotili… (Založil/a: alča87)

felisr
  19. 8. 2016, 11:47
Kniha působí autobiograficky, ale čtenář nemá tušení, nakolik je příběh Sonji alias Pavly pravdivý. Jo a taky znáte ten pocit, kdy jste potřebovali strážného anděla a on se na vás zrovna vyflákl? Zde se dočtete proč. Ti vaši totiž zrovna akutně pomáhali těm Sonjiným, protože při tak náročné službě jich jistě pár zdechlo! To nemyslím jako pochvalu, protože autorka měla mockrát opravdu víc štěstí než rozumu. Navíc ten frackovský přístup v začátcích - blbě vařím, žehlím i mluvím, ale furt to vychází!