Hra o pizzu

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2531-9

Knižní klub (2009) 978-80-242-2531-9 240

V další ze svých kraších próz situovaných mimo právnické prostředí nás John Grisham po Trenérovi opět zavádí do zákulisí svého oblíbeného sportu - amerického fotbalu. Rick Dockery, druhý záložní quarterback Cleveland Browns, zaviní prohru svého týmu v zápasu o titul mistra americké ligy a je okamžitě propuštěn. Jeho agent marně pátrá po týmu, který by byl po tomto fiasku ochoten Ricka angažovat. Nakonec uspěje, ale má to háček - zájemce se ozval z Evropy, konkrétně z italské Parmy.
Rick, Američan zvyklý na velká auta, golfová hřiště a floridské podnebí, se tak ocitá poprvé na starém kontinentu, v zemi pyšnící se historií, krásnými ženami a vynikajícím jídlem, v týmu parmských Panterů, amatérů odhodlaných porazit odvěkého rivala - bergamské Lions - a vybojovat se svou novou hvězdou poprvé titul domácího šampiona.
Svižný a humorným stylem podaný příběh nepochybně potěší jak Grishamovy fanoušky, tak příznivce amerického fotbalu a v neposlední řadě milovníky Itálie se vším, co k ní patří.