Alex Ferguson - Můj příběh

Originální název: Alex Ferguson: My Autobiography

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3253-7

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3253-7 360

Ještě v dobách své hráčské kariéry přestoupil A. Ferguson (*1941) do Glasgow Rangers za tehdy nevídaných 65 000 liber. V roce 1974 již začal pracovat v managementu. Od roku 1986, kdy se stal trenérem Manchesteru United (do r. 2013), získal s tímto týmem 38 trofejí (z toho 13 titulů za vítězství v lize). V roce 1999 byl povýšen do šlechtického stavu. Jasně, srozumitelně i vtipně v knize shrnuje svou úspěšnou kariéru, vzpomíná na hráče, které si do mužstva vybral (např. Ronaldo, Beckham, Rooney), hodnotí i trenéry soupeřů. (Založil/a: Anděl)

Alex Ferguson Alex Ferguson

Ramirez85
  6. 4. 2016, 17:35
Kniha nejen pro fanoušky Manchesteru United, ale hlavně pro ně, protože oni prostě vědí. Vědí, co má nejlepší klub pod sluncem za sebou, když je šestadvacet let vedl Sir Alex Ferguson, a že to byly roky setsakra úspěšné- třináct titulů v lize a dva tituly v Lize mistrů, to je jen krátký výčet toho, čeho tento legendární Skot v barvách United dosáhl. Dokázal odrazit útok Wengerova Arsenalu, Mourinhovi Chelsea i arabských ManCity. Knížka popisuje především poslední sezóny (nejspíš i dílem tím, že Ferguson už jednu autobiografii dříve napsal). Nechává tu nahlédnout pod pokličku, jak to vlastně v tak velkém fotbalovém klubu chodí, že je to zkrátka práce na 24/7. Popisuje svoje vztahy s hráči, včetně největších legend (a že člověk při tom ztratil zepár iluzí :-), ale i to, že jménem znal i posledního trávníkáře nebo kuchařku. A i to ukazuje, jak velkému respektu se mohl těšit. V knize nechybí ani nezbytné statistiky či bohatá fotogalerie. Pro fanoušky United samozřejmě povinnost.
M.Hynecek
  20. 8. 2014, 15:03
Je škoda, že je to jen o Manchesteru, navíc o poslední době, kdy se už dařilo. V knize není skoro nic o Fergusonově fotbalové kariéře, trenérských začátcích, začátcích v United, nebo třeba z doby kdy s Aberdeenem vyhrál Pohár vítězů pohárů.
Tomáš Kužel
  3. 8. 2014, 13:05
V knize jsem se dozvěděl dost nových věcí o jednom z nejslavnějších trenérů fotbalového světa, ale asi jsem cekal trošičku více.
Paulie
  24. 7. 2014, 16:13
Chvílemi dobré, chvílemi slabé, abych řekl pravdu, kniha mě spíše zklamala, to zejména díky samolibosti, kterou kniha doslova přetéká...