Originální název: Imperium
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2015
Vyšlo jako e-kniha

Mladá fronta (2015) 196 Vyšlo jako e-kniha.
Mladá fronta (2014) 978-80-204-2747-2 196

V románu Impérium vypráví švýcarský prozaik příběh o prvním vegetariánovi a nudistovi, který se na začátku 20. století odstěhoval jen s bednami knih do německé kolonie v Tichomoří, aby tam žil podle svých zásad, což znamená: aby založil společenství, které jako svatý grál uctívá kokosový ořech.
Paralelně s osudem Augusta Engelhardta sledujeme i osudy jiného „cvoka“ evropských dějin. A zatímco chce nudista spasit sebe a své bližní novým náboženstvím, opírajícím se o klid, slunce, nahotou a vegetariánskou stravu, Adolf Hitler – byť také milovník špenátu a odpůrce masa – má v hlavě jiný druh spásy... (Založil/a: dejw)

Christian Kracht Christian Kracht
*29.12.1966

Sunny.69
  22. 6. 2014, 11:16
Velice zvláštní kniha. Po přečtení obsahu na přebalu jsem se usmála a řekla si, že námět je opravdu zajímavý, dost jsem se na knihu těšila. Teď nějak nevím kam ji zařadit. Hodnocení dávám primárně kvůli skvělému jazyku, zajímavých metaforách a ne úplně typickému způsobu vyprávění. Ale celkově nevím jaký si na příběh udělat názor, možná to bude chtít ještě jedno přečtení.
JarKun
  6. 7. 2016, 10:19
Námět skvělý, styl vyprávění zvláštní, přesto všechno jsem měl pocit nevyužitého potenciálu, zejména při popisu postupné proměny hlavního hrdiny, když se mu jeho sen neodvíjí podle jeho představ. A tak nakonec mě nejvíc dostal dojemný příběh zamilovaného kapitána lodi, jehož postava byla na několika málo vykreslena daleko lépe, zkrátka tak, aby se s ním čtenář mohl nějakým způsobem sblížit. Zvláštní kniha, myslím, že spíše pro umělecky náročnější čtenáře.