Kardiologie v praxi

Kardiologie v praxi

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-904899-7-4

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-904899-7-4 376

Kniha ve stručnosti probírá celou problematiku kardiologie – od anatomie, fyziologie a vyšetřovacích metod až po speciální kapitoly, které pojednávají o jednotlivých srdečních chorobách. Závěrečná kapitola je věnována stručnému přehledu kardiovaskulární farmakoterapie. Strukturu, zaměření a pojetí knihy objasňuje autor takto: „Téměř čtvrtstoletí jsem sedával u atestačních zkoušek z kardiologie. Kromě toho, že jsem se hodně poučil, jsem také pozoroval, jak často i zkušeným chybí teoretické základy a unikají základní principy. Principy jsou základem každé odbornosti, jsou pevnou půdou, po které se pohybujeme. Proto bylo mou snahou v této knize upozorňovat spíše na principy nežli na detaily nebo na nové teorie a poznatky, které nemusí přežít její vydání.“
Kniha je určena pro praktické lékaře a internisty, ale i pro studenty a pro první orientaci lékařům, kteří se chtějí specializovat v kardiologii. Zajímavé postřehy dozajista přinese i lékařům, kteří se kardiologii věnují profesionálně.
Monografie o rozsahu 376 stran s přibližně 140 vyobrazeními a množstvím přehledných tabulek, která je členěna do 25 kapitol.
Nakladatel: Axonite (Založil/a: Rosie5)