Jak zvířata spí

Jak zvířata spí

Baobab - 2014
ISBN: 978-80-87060-87-2

Baobab (2014) 978-80-87060-87-2 40

Atlas spících zvířat s ilustracemi Marie Štumpfové a texty Jiřího Dvořáka. Jak zvířata vypadají, co dělají, co potřebují, na co myslí v čase spánku a čerpání sil? Některé spí pořád a některé skoro vůbec, jedno spí pod vodou a jiné na jedné noze, jedno ve sněhu a jedno v horké poušti… Knížka navazuje na oblíbený „žánr“ zvířátkových leporel a obrací se k nejmenším čtenářům, vybízí rodiče a učitele k interaktivní hře a otevírá dětem prostor k přemýšlení: proč lidé a zvířata spí, co je to odpočinek, jak a kde žijí jednotlivá zvířata a k čemu jsou užitečná. Kniha-ukolébavka pro nejmenší čtenáře. (Založil/a: Rosie5)

alča87
  26. 5. 2014, 18:49
Takové dětské knížky mám moc ráda, hezké ilustrace a milý text. Už jenom při prohlížení se děti něco naučí a co teprve, když si čtou (nebo jim někdo přečte) kraťoučké texty, které dítěti (a i rodičům) něco dají - třeba lásku ke zvířatům nebo proč je tak nebezpečné globální oteplování (medvědi by neměli kde spát :)).